Štvrtok 28. 3. 2024

jedáleň: 051/7700258
    bazén: 051/7753008

Duálne vzdelávanie - Správna voľba pre budúcnosť našich detí

- základné informácie o systéme duálneho vzdelávania

Darujte 2% našej škole aj v tomto roku...

Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj náš neinvestičný fond ŽIAK.

Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí.

Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2 %!

Finančné prostriedky budú použité na účely uvedené v štatúte ŽIAK n.f.

Zamestnanci požiadajte mzdárku v práci o tlačivá, ktoré stačí podpísané doniesť do školy, živnostníci a firmy môžete darovať 2% priamo cez DP.

IČO: 31990541 a názov: Žiak n.f.

Neobávajte sa zaškrtnúť, že súhlasíte so zaslaním osobných údajov, my dostaneme len údaj o mene a adrese, nie výšku darovaného príspevku.

Ďakujeme.

Neinvestičný fond Žiak

• Deň otvorených dverí v SHMÚ Košice

Dňa 22. marca 2024 sme sa spolu so žiakmi 7.C vybrali pozrieť si SHMÚ (Slovenský hydrometeorologický ústav) regionálne pracovisko Košice. V tento deň bola možnosť pozrieť si pracoviská SHMÚ na celom Slovensku, vrátane ukážok a odborného výkladu so zameraním na meteorológiu (Prednáška pána Mgr. Pavla Beránka: Ako sa tvorí predpoveď počasia), hydrológiu (Monitoring podzemných vôd, Činnosť Centra hydrologických predpovedí a výstrah, činnosť v čase povodní, prezentácia webstránky, vydávanie hydrologických výstrah), klimatológiu a monitorovanie kvality ovzdušia a vody (Kvalita ovzdušia - sieť NMSKO, smogové výstrahy).

• Spoločenstvo mravcov a včiel

Téma spoločenstva mravcov a včiel sa na pár hodín stala v 2.B triede predmetom skúmania, diskutovania či projektovania. Žiaci sa s chuťou zapojili do výroby interaktívnej knihy - Moj lapbook o mravcoch. Tému včelstva nám svojou vzácnou návštevou priblížil aj pán včelár. Okrem pútavej prezentácie potešil žiakov aj ochutnávkou medu. Verím, že získané vedomosti a zážitky ostanú žiakom v ich srdciach navždy.

Mgr. A. Krolaková

• 6. akcia turistov

V sobotu 23. 3. 2024 sme zorganizovali 6. akciu turistických krúžkov do Bardejovských Kúpeľov. Kúpeľná kolonáda nám umožnila ochutnať vodu z niekoľkých liečivých prameňov, no žiadna nám nechutila. Ale dôležité je, že pomáha pacientom.

Turistická vychádzka nás zaviedla k lávke priateľstva, k soche princeznej Sissi a obdivovali sme aj ďalšie umelecké výtvory v malých starostlivo udržiavaných parkoch. Posilnení chutnou pizzou sme sa presunuli k zastávke MHD a popoludní sme sa vlakom vrátili späť do Prešova.

• Biblická olympiáda

Biblická olympiáda je súťaž, ktorá testuje znalosti účastníkov v oblasti biblických príbehov, teológie, histórie náboženstva a ďalších súvisiacich tém. Účastníci súťažia v skupinách a riešia rôzne úlohy, ako sú otázky z biblických textov, interpretácia náboženských zásad, identifikácia postáv alebo udalostí a mnoho ďalšieho.

Víťazi biblickej olympiády nielen ukazujú svoje hlboké porozumenie biblických textov a náboženských tém, ale aj sa podieľajú na budovaní dialógu medzi rôznymi kultúrami a náboženstvami, a tým aj na rozvoji tolerancie a porozumenia.

• Šikovný chlapec, šikovné dievča

Aj v tomto školskom roku sa naši žiaci zúčastnili okresného kola súťaže Šikovný chlapec, šikovné dievča, ktorú organizuje ABC – Centrum voľného času v Prešove. Súťaž je o tvorivosti, zručnosti a vedomostiach žiakov. Svojou šikovnosťou sa do finálového kola, ktoré sa uskutoční v máji, prebojovali žiaci: Alžbeta K. 4.C a Adam K. 4.D.

Súťažiacim ďakujeme za vynikajúcu reprezentáciu našej školy a želáme im veľa úspechov v ďalšom kole súťaže.

Jana Sobotová