Profil školy História školy Organizácia školy

Základná škola Májové námestie 1, Prešov je štátnou školou s právnou subjektivitou. Patrí medzi sídliskové školy s vysokým počtom žiakov.

Základná škola Májové námestie 1, Prešov začala písať svoju históriu 4. februára 1985 na sídlisku Sekčov v Prešove. Škola mala pri svojom vzniku 16 tried, navštevovalo ju 496 žiakov.

Od školského roku 1985/1986 bola do prevádzky daná školská jedáleň spolu s novými odbornými učebňami, ihriskami a o rok neskôr bol otvorený výukový bazén na vyučovanie plaveckého výcviku žiakov. V školskom roku 2005/2006 sa ku škole pričlenila zrušená Základná škola Zimná. Škola tým získala ďalšie priestory na vyučovanie a telocvičňu. V danom školskom roku navštevovalo školu 1185 žiakov v 43 triedach.

V roku 2008 prišli k nám žiaci zo zrušenej Základnej školy Bernolákova.

Dnes táto plnoorganizovaná škola patrí k najväčším školám v meste Prešov z pohľadu počtu žiakov, veľkosti areálu a zastavanej plochy. Na výchovno-vzdelávaciu  činnosť  má  škola k dispozícii :

• odborné učebne: biológie, fyziky, chémie, geografie, výtvarnej výchovy, hudobnej výchovy, náboženskej výchovy, techniky, 8 počítačových učební,
  • 12 interaktívnych tabúľ v odborných i klasických učebniach,
  • veľký školský areál, trávnaté plochy, športové ihriská, atletickú dráhu s tartanovým povrchom, multifunkčné  ihrisko s umelou trávou, hokejbalové ihrisko,
  • telocvičňu, 2 rozcvičovne, posilňovňu, saunu,
  • výučbový bazén,
  • žiacku knižnicu vybavenú novým knižným fondom, knižnicu cudzích jazykov,
  • kultúrnu miestnosť s pódiom.

Škola má výhodnú polohu, uprostred sídliska, v tichom prostredí plnom zelene. Nachádza sa mimo hlavnej komunikácie, čo výrazne vplýva na bezpečnosť žiakov.