O škole Dokumenty Zamestnanci školy Rada školy Rada rodičov Bazén Kontakt
 • OZNAM

  Dňa 19.12.2014 (piatok) a 8.1.2015 (štvrtok) bude skrátené vyučovanie.      

  Viac...

 • Deň otvorených dverí

  DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ

  13. januára 2015 (utorok)

  09. 00 – 12. 00 h

  DOD - leták

 • Zápis do 1. ročníka

  Zápis do 1. ročníka


  15. január 2015 – 19. január 2015
  v pracovných dňoch
   (13. 30 – 17. 00 h)

  Viac...

 • Práce žiakov VYV
  11. 12. 2014

  Do galérie Práce žiakov VYV boli pridané fotografie.

 • Mikuláš v ŠKD

  Aj do nášho školského klubu zavítal s darčekmi pre dobré deti obľúbený Mikuláš. Nechýbal však ani neposlušný čertík, ktorý ich upozornil, že vystrájať môže iba on. Deti mali radosť z divadelného predstavenia o snehovej kráľovnej aj zo vzácnej návštevy Mikuláša a čertíka.

 • Vyhodnotenie projektu Najzaujímavejšie podujatie v školskej knižnici
 • Práce žiakov VYV
  3. 12. 2014

  Do galérie Práce žiakov VYV boli pridané fotografie.

 • Družstvá žiakov a žiačok v bedmintone do celoslovenského finále

  27.11.2014 sa v telocvični našej školy uskutočnilo krajské kolo v bedmintone družstiev žiakov a žiačok. Chlapci aj dievčatá, reprezentujúci našu školu, vo svojich kategóriách zvíťazili a budú školu reprezentovať v celoslovenskom finále, ktoré sa uskutoční v marci 2015.

 • Úspešní florbalisti

  Tak ako dievčatá, aj chlapci si vo finále OK vo florbale žiakov počínali úspešne a v riadnom hracom čase nenašli premožiteľa. Vo finálovom stretnutí s rovesníkmi z ČSA remizovali v riadnom hracom čase 1:1 a o víťazovi tohto dramatického súboja rozhodla až siedma séria samostatných nájazdov. Finálový turnaj sa odohral 25.11.2014 na SŠ Ľ.Podjavorinskej Prešov.

  Výsledky:

   Skupina A:  ZŠ Máj.nám.PO – ZŠ Šrobárova PO  0:0

   Skupina A:  ZŠ Máj.nám.PO – ZŠ Medzany 5:3
   Semifinále:  ZŠ Máj.nám.PO – ZŠ Ľubotice 5:3
   Finále :        ZŠ Máj.nám.PO -  ZŠ  ČSA PO 1:2 po samostatných nájazdoch

   
   
   
 • Práce žiakov - VYV

  Do galérie Práce žiakov - VYV boli pridané fotografie.

 • On-line súťaž iBobor

  Informatická súťaž – iBobor prebiehala v 30 európskych krajinách. Májovkári sa iBobra zúčastnili prvýkrát. My sme mali zastúpenie v kategórií Kadetov a Bobríkov.

  Ako  úspešní riešitelia v kategórií Bobrík usprli 4 májovkári, ktorými sú:

  Antónia Čusová, 4. C

  Matej Wilga, 4. C

  Noemi Grešková, 4. C

  Alexander Špes, 4. C

      

  Úspešní riešitelia dosiahli aspoň polovicu "kladných bodov". V kategórii Bobrík je to 60 bodov. Súťaže sa zúčastnilo 60 654 žiakov z  975 škôl na Slovensku. Žiaci sa prihlásili do súťažného systému iBobor svojim kódom a vyplnili on-line súťažný test. Každý žiak pracoval  samostatne na počítači v škole.  

  Úspešným riešiteľom srdečne blahoželám a ďakujem.  

        Mgr. Júlia Palšová

 • Plavecké sústredenie

  Aj tento rok sa naši žiaci 3. až 9. ročníka zúčastnili plaveckého sústredenia na Drienici. Absolvovali tréningy, kondičnú prípravu, výstup na Lysú, relax a užili si veľa zábavy.

 • Florbalistky do krajského kola

  Ani vo finále OK vo florbale žiačok ZŠ naše dievčatá nenašli premožiteľa. 18.11. na palubovke ZŠ Sibírska si poradili so všetkými súperkami a budú nás reprezentovať v krajskom kole.

  Výsledky:

  ZŠ Máj.nám.PO – GaZŠ Sv.Mikuláša PO  3:2
  ZŠ Máj.nám.PO – ZŠ ČSA PO 3:1
  ZŠ Máj.nám.PO - ZŠ Petrovany  2:1

 • Odborné sústredenie - jazykový pobyt

  V  školskom roku 2014 / 2015  žiaci tretieho a piateho ročníka absolvovali  odborné sústredenie -jazykový pobyt v hotely SOREA Ľubovňa v troch turnusoch. Tento nádherný pobyt absolvovalo  108 žiakov.

  V rámci jazykového pobytu žiaci mali možnosť kochať sa krásou  a históriou hradu Stará Ľubovňa , ktoré sme navštívili v rámci turistickej vychádzky. Ubytovanie mali žiaci  v hoteli Sorea, kde boli ubytovaní, stravovali  sa v reštaurácii a tam sa konali aj výukové bloky zo zameraním na cudzie jazyky. 

  Výukové bloky boli zamerané na anglický, nemecký a ruský jazyk. Žiaci si rozšírili slovnú zásobu , komunikačné zručnosti získali prostredníctvom rôznych aktivít, hier, ktoré boli  obohatené o prezentácie, pesničky, riekanky a minirozprávky.

  Relaxačný pobyt pozostával nielen z návštevy hradu, ale aj z návštevy bazénu , kde žiaci si nielen  zaplávali, ale aj zasúťažili.

  Večerný program bol plný zábavy, hier, tancov a vtipov . Žiaci bavili jeden druhého „Izba zabáva izbu“ a tiež si mohli zasúťažiť. Mali sme aj večer čarovných a strašidelných masiek.

   Po absolvovaní žiaci obdŕžali certifikát o ukončení a absolvovaní jazykového pobytu.

  Ved. odborného sústredenia Mgr. Cabanová

 • Ježibabiáda

  V ŠKD bolo veselo... 7. novembra sa zišli všetky ježibaby a rôzne iné strašidlá na novembrovom karnevale. Nikto sa nebál a všetci sa dobre zabávali pri tanci a súťažiach. Deťom určite zostanú milé spomienky na dobrú zábavu.

 • Medzinárodný deň školských knižníc
 • Súťaž v jedálni - ŠKD

  Máme nových víťazov v správaní sa v jedálni za mesiac október. Prvenstvo získali deti z 8. oddelenia pod vedením p. vychovávateľky Komárovej.

  Srdečne gratulujeme k víťazstvu. Držíme palce ostatným, aby sa aj im podarilo takéto umiestnenie.

 • Florbalistky do finále

  Po chlapcoch si aj dievčatá našej školy vybojovali postup do finále OK vo florbale, keď na domácej palubovke 4.11. v skupine A zvíťazili vo všetkých stretnutiach. V búrlivej atmosfére v rozhodujúcom súboji proti rovesníčkam zo ZŠ Fintice otočili nepriaznivo sa vyvíjajúci stav z 0:2 na 3:2. Finále sa odohrá 18.11. v telocvični ZŠ Sibírska.

   

  Výsledky:

  ZŠ Máj.nám.PO – ZŠ Šrobárova PO  11:0
  ZŠ Máj.nám.PO – ZŠ Hrabkov  10:0
  ZŠ Máj.nám.PO - ZŠ V.Šariš  8:0
  ZŠ Máj.nám.PO - ZŠ Fintice  3:2

 • Olympiáda zo SJL
 • Okresné kolo v bedmintone
  27.10.2014 sa v telocvični našej školy uskutočnilo okresné kolo v bedmintone družstiev žiakov a žiačok. Chlapci aj dievčatá, reprezentujúci našu školu, vo svojich kategóriách zvíťazili a budú školu reprezentovať na krajskom kole.
strana: