O škole Dokumenty Zamestnanci školy Rada školy Rada rodičov Bazén Kontakt
 • Svetový deň zvierat
 • Akcia turistického krúžku

  Dňa 27.9. 2014 sa členovia turistického krúžku, pod vedením Mgr. Gombárovej a PaedDr. Šoltésovej, zúčastnili exkurzie v Žiline. Prehliadli si Budatínsky zámok so sprievodcom, navštívili historické centrum mesta, NC - Mirage. 

 • Akcia Delňa

  Dňa 18. 9. 2014 v areáli kúpaliska Delňa za krásneho slnečného počasia sa uskutočnilo športové dopoludnie pod názvom „Starší mladým a naopak“.  Zmiešané  8 členné družstvá  si navzájom zmerali sily v štyroch športových disciplínach, kde spolupráca zástupcov z DC Družba a našich žiakov v zastúpení P. Tarasovičová, S. Štefánková, N. Feňuš a M. Zakuťanský priviedla k zisku striebornej medaily. Zmiešané družstvo zástupcov ZpS Veselá a našich žiakov N. Jakubová, R. Štefanková, A. Fedor a T. Kronauer v silnej konkurencii obsadili krásne 6. miesto, za čo im srdečne blahoželáme.

 • Rozhodnutia
 • Predbežná ponuka záujmových útvarov v šk. roku 2014/15
 • OZNAM

  Bazén je od 16. 6. 2014 z technických príčin zatvorený.

 • ZOZNAMY ŽIAKOV
 •   2013/2014

 • Úspechy našich žiakov
 • Deň otvorených dverí v Košickom útulku

  Na tomto dni sa zúčastnili členovia Klubu priateľov zvierat našej školy. Konečne na vlastné oči videli, ako vyzerá naozajstný útulok, keďže v našom meste je len Karanténna stanica pre opustené zvieratá. Psíkom priniesli rôzne darčeky a dobroty, venčili ich, hrali sa s nimi, súťažili v slalome so psom (Dominika Nováková vyhrala 1. miesto), hlasovali za najkrajší psí účes, podstúpili maľovanie na tvár, poprezerali si priestory, kde psíky žijú a zanechali svoj odkaz na toteme útulku. Nechýbala prehliadka mesta, zmrzlina a pizza.

   

 • Projekt: „Babka, dedko, nájdeme sa...?“ - Cemjata

  20. júna 2014 nám ZpS Cemjata so svojimi klientmi poskytla svoje útočisko v oddychovej zóne Harmónia, kde sa uskutočnilo jedno z ďalších stretnutí v rámci projektu podporeného z fondu GSK „Babka, dedko, nájdeme sa...?“ - Spoločne sa učíme, tvoríme a hráme.

  No nebolo to len také obyčajné stretnutie. Opäť sme sa tu stretli so známymi klientmi zo ZpS Harmónia, Cemjata s deťmi z Detského domova na Požiarnickej ulici. Pripravené boli rôzne športové aktivity – hádzalo sa na cieľ, farebnými kolieskami a loptičkami, kolky a rôzne kreatívno – tvorivé činnosti, kde sa vystrihovali a kreslili rybičky do akvária. Prekvapenie prišlo, keď sa deti a klienti ZpS ocitli v čarovnej rozprávkovej krajine počas interaktívneho divadelného predstavenia. Po bábkovom divadle sa deti spolu ešte zahrali s divadelníkmi zopár hier na posilnenie komunikácie a vzájomného vnímania sa. Radosť detí a spokojní výraz na tvárach starkých nás opäť utvrdil, že sme sa vybrali tou správnou cestou. Ďakujeme riaditeľovi ZpS Cemjata pri Prešove PhDr. Slavkovi Poptrajanovskému a jeho obetavému personálu, sociálnym pracovníčkam Detského domova na Požiarnickej ulici v Prešove, detskému a mládežníckemu bábkovému divadlu Badros, ktoré pôsobí v rámci občianskeho združenia SAPIO, Ivete Čuchtovej a Lenke Čuchtovej. V neposlednej miere sa chcem poďakovať Inge Doležalovej, ktorá pomohla s realizáciou celého podujatia.

 • Náučný chodník Sigord

  Posledné dni v tomto školskom roku sa p. učiteľky I. stupňa rozhodli nestráviť so žiakmi v triede. Okrem individuálneho programu každej triedy v rôzne dni sa 24.6. 2014 vybrali na Sigord. Program tohto dopoludnia bol pestrý. Hneď ráno si 220 žiakov a 13 p. učiteliek spríjemnilo ľahkou turistikou ku prameňu Šťavica a na náučný chodník na Sigorde. Keď sa žiaci oboznámili s ekosystémom v tejto oblasti, najedli sa a zahrali,  vybrali sa neďaleko náučného chodníka pozrieť a dozvedieť sa niečo o rakúskej cisárovnej Sisi, ktorá má na Sigorde pomník, keďže cez túto oblasť chodievala do kúpeľov v Bardejove. Koniec programu bola turistika lesom k vodnej nádrži. Všetci sme sa zhodli na tom, že tento naplnený školský deň si čoskoro zopakujeme.

 • Exkurzia IV.A, IV.C

  Žiaci IV.A a IV.C  navštívili 18. júna 2014 v rámci školského výletu jeden z najrozsiahlejších stredovekých hradov Európy Spišský hrad, ZOO a pavilón Aquaterra v Spišskej Novej Vsi. 

 • Kalokagatia

  Tak, a je dobojované!

  Svoje úspešné vystupovanie v hádzanej zavŕšili naše dievčatá na celoslovenskej Kalokagatii, ktorá sa konala v dňoch 19. – 20. júna v Trnave a okolí. Dejiskom hádzanej bola krásna hádzanárska hala v Hlohovci. Dievčatá strieľali góly do tej istej bránky ako naši reprezentanti, bežali po tej istej palubovke a prezliekali sa v tých istých šatniach. Hrať v takejto hale je pre nich zážitok na celý život.

  V konkurencii 6 družstiev, ktoré si medzi sebou zmerali sily, dievčatá z „Májovky“ nakoniec obsadili nepopulárne, ale aj napriek tomu vynikajúce 4. miesto. Družstvá, ktoré skončili pred nami, disponovali širšou a vyrovnanejšou lavičkou, ako bola naša. No jedno víťazstvo sa predsa ušlo aj do našich radov. Najlepšou brankárkou na turnaji sa stala Zuzka Balogová. A ešte jeden bombónik na jej adresu. Zuzka pri slávnostnom zahájení olympiády bola jednou zo športovcov, ktorí niesli olympijsky oheň.

  Konečné poradie je nasledovné:

  1. Michalovce
  2. Zlatná na Ostrove
  3. Bánovce nad Bebravou
  4. Prešov
  5. Cífer
  6. Banská Bystrica

  O tento krásny úspech sa pričinili: Zuzka a Peťka Balogové, Mirka Kakaščíková, Laura Kráľová, Veronika Poláková, Nika Solčanská, Ester Kotíková, Laura Kažíková, Saška Melegová a Sylvia Orlovská.

  Dievčatám blahoželáme a ďakujeme za skvelú reprezentáciu školy.

 • Beh olympijského dňa

  Nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa - Pierre de Coubertain
  Dňa 18.6.2014 13 žiaci našej školy podporili svojou účasťou olympijskú myšlienku na podujatí Beh olympijského dňa, ktorý organizovala Fakulta športu, v spolupráci s Olympijským klubom Prešov. Umiestnili sme sa na popredných priečkach v jednotlivých kategóriách. Mladší žiaci: Šimon Bednarčák 3.miesto, S. Furčák 4. miesto, ml. žiačky: 1. miesto Timea Spišáková, 2. miesto: Beáta Malíková, staršie žiačky: Soňa Goréjová. Našich medailistov oceňovali tí najpovolanejší: predseda Olympijského klubu,bývalý hokejový reprezentant a účastník ZOH 1994 v Lillehammeri pán R. Pucher a bývalá reprezentantka v basketbale a podpredsedníčka OK pani doc. V Bebčáková.

 • Deň detí v meste - polícia a záchranári

  Policajné autá, vysielačky, cvičiteľ so psíkom a záchranári - ukážka vybavenia, vedomostí a zručností pri pomoci a záchrane človeka. (Spišáková, Reváková)

 • Celodenný výlet na Šarišský hrad

  Rekonštrukcia hradných múrov, bášt, nádvoria..., prístrešky a miesta na sedenie, ohniská a opekačka. Krásne počasie, výhľad na panorámu Čergov, Branisko, Stráže, Slanské vrchy. Nanuky do ruky - aj takto sa dá ukončiť činnosť záujmového útvaru. (Spišáková, Reváková)

 • Exkurzia - Spišský hrad, ZOO

  Dňa 18.6.2014 sa uskutočnil výlet I.C a I.D do ZOO v SNV a exkurzia Spišského hradu.

 • Zober loptu, nie drogy

  Do projekut Zober loptu, nie drogy sa naša škola aktívne zapája už niekoľko rokov. Tento rok mali možnosť ukázať svoju šikovnosť vo vybíjanej žiaci a žiačky 3.-4.ročníkov. Hralo sa v dvoch skupinách po 6 družstiev, kde sme všetkých súperov zdolali. Nakoniec sme obsadili výborné 2. miesto, keď sme vo finále prehrali tesným rozdielom.

 • Návšteva Detského domova v Ptrešove

  Dňa 02.06. 2014 sme navštívili deti v Detskom domove na Požiarnickej ulici v Prešove. Každý z nás prispel darčekom.

  Nezabudnuteľná chviľa, ďakujeme a tešíme sa na ďalšiu návštevu. (Deti p. Revákovej a Spišákovej)

strana: