O škole Dokumenty Zamestnanci školy Rada školy Rada rodičov Bazén Kontakt
 • On-line súťaž iBobor

  Informatická súťaž – iBobor prebiehala v 30 európskych krajinách. Májovkári sa iBobra zúčastnili prvýkrát. My sme mali zastúpenie v kategórií Kadetov a Bobríkov.

  Ako  úspešní riešitelia v kategórií Bobrík usprli 4 májovkári, ktorými sú:

  Antónia Čusová, 4. C

  Matej Wilga, 4. C

  Noemi Grešková, 4. C

  Alexander Špes, 4. C

      

  Úspešní riešitelia dosiahli aspoň polovicu "kladných bodov". V kategórii Bobrík je to 60 bodov. Súťaže sa zúčastnilo 60 654 žiakov z  975 škôl na Slovensku. Žiaci sa prihlásili do súťažného systému iBobor svojim kódom a vyplnili on-line súťažný test. Každý žiak pracoval  samostatne na počítači v škole.  

  Úspešným riešiteľom srdečne blahoželám a ďakujem.  

        Mgr. Júlia Palšová

 • Plavecké sústredenie
  Aj tento rok sa naši žiaci 3. až 9. ročníka zúčastnili plaveckého sústredenia na Drienici. Absolvovali tréningy, kondičnú prípravu, výstup na Lysú, relax a užili si veľa zábavy.
   

   

 • Florbalistky do krajského kola

  Ani vo finále OK vo florbale žiačok ZŠ naše dievčatá nenašli premožiteľa. 18.11. na palubovke ZŠ Sibírska si poradili so všetkými súperkami a budú nás reprezentovať v krajskom kole.

  Výsledky:

  ZŠ Máj.nám.PO – GaZŠ Sv.Mikuláša PO  3:2
  ZŠ Máj.nám.PO – ZŠ ČSA PO 3:1
  ZŠ Máj.nám.PO - ZŠ Petrovany  2:1

 • Odborné sústredenie - jazykový pobyt

  V  školskom roku 2014 / 2015  žiaci tretieho a piateho ročníka absolvovali  odborné sústredenie -jazykový pobyt v hotely SOREA Ľubovňa v troch turnusoch. Tento nádherný pobyt absolvovalo  108 žiakov.

  V rámci jazykového pobytu žiaci mali možnosť kochať sa krásou  a históriou hradu Stará Ľubovňa , ktoré sme navštívili v rámci turistickej vychádzky. Ubytovanie mali žiaci  v hoteli Sorea, kde boli ubytovaní, stravovali  sa v reštaurácii a tam sa konali aj výukové bloky zo zameraním na cudzie jazyky. 

  Výukové bloky boli zamerané na anglický, nemecký a ruský jazyk. Žiaci si rozšírili slovnú zásobu , komunikačné zručnosti získali prostredníctvom rôznych aktivít, hier, ktoré boli  obohatené o prezentácie, pesničky, riekanky a minirozprávky.

  Relaxačný pobyt pozostával nielen z návštevy hradu, ale aj z návštevy bazénu , kde žiaci si nielen  zaplávali, ale aj zasúťažili.

  Večerný program bol plný zábavy, hier, tancov a vtipov . Žiaci bavili jeden druhého „Izba zabáva izbu“ a tiež si mohli zasúťažiť. Mali sme aj večer čarovných a strašidelných masiek.

   Po absolvovaní žiaci obdŕžali certifikát o ukončení a absolvovaní jazykového pobytu.

  Ved. odborného sústredenia Mgr. Cabanová

 • Ježibabiáda

  V ŠKD bolo veselo... 7. novembra sa zišli všetky ježibaby a rôzne iné strašidlá na novembrovom karnevale. Nikto sa nebál a všetci sa dobre zabávali pri tanci a súťažiach. Deťom určite zostanú milé spomienky na dobrú zábavu.

 • Medzinárodný deň školských knižníc
 • Súťaž v jedálni - ŠKD

  Máme nových víťazov v správaní sa v jedálni za mesiac október. Prvenstvo získali deti z 8. oddelenia pod vedením p. vychovávateľky Komárovej.

  Srdečne gratulujeme k víťazstvu. Držíme palce ostatným, aby sa aj im podarilo takéto umiestnenie.

 • Florbalistky do finále

  Po chlapcoch si aj dievčatá našej školy vybojovali postup do finále OK vo florbale, keď na domácej palubovke 4.11. v skupine A zvíťazili vo všetkých stretnutiach. V búrlivej atmosfére v rozhodujúcom súboji proti rovesníčkam zo ZŠ Fintice otočili nepriaznivo sa vyvíjajúci stav z 0:2 na 3:2. Finále sa odohrá 18.11. v telocvični ZŠ Sibírska.

   

  Výsledky:

  ZŠ Máj.nám.PO – ZŠ Šrobárova PO  11:0
  ZŠ Máj.nám.PO – ZŠ Hrabkov  10:0
  ZŠ Máj.nám.PO - ZŠ V.Šariš  8:0
  ZŠ Máj.nám.PO - ZŠ Fintice  3:2

 • Olympiáda zo SJL
 • Okresné kolo v bedmintone
  27.10.2014 sa v telocvični našej školy uskutočnilo okresné kolo v bedmintone družstiev žiakov a žiačok. Chlapci aj dievčatá, reprezentujúci našu školu, vo svojich kategóriách zvíťazili a budú školu reprezentovať na krajskom kole.
 • Deň výživy

  Štvrtý októbrový týždeň sa na našej škole niesol v znamení výživy. Žiaci si v rozhlasovej relácii vypočuli aká je zdravá výživa dôležitá a najmä v ich veku absolútne nevyhnutná. V spolupráci s rodičmi pripravili pre deti 1. stupňa p. uč. Harbaľová, p. uč. Marcinčinová a žiačky z 5.A a 7.A ochutnávku ovocia, zeleniny a najrozmanitejších ovocných závinov a koláčov. Vo vestibule školy bola zverejnená výstava nádherných a nápaditých žiackych prác pripravených z ovocia a zeleniny.

 • Nakazení čítaním

  Túto súťaž organizovala Okresná knižnica P. O. Hviezdoslava a my sme ju vyhrali! Zablahoželala nám a cenu 22 eur i pexesá o našom kraji odovzdala pani riaditeľka Skalková . Obdivovali sme nové priestory knižnice a netradičné výrobky z kníh. Cenu sme minuli na koláčik a smoothie v super čajovni Balalajka. 

  Knihomoli

 • Akcia turistického krúžku

  V sobotu 25.10.2014 sme zorganizovali exkurziu do jaskyne Zlá diera. Sprievodkyne nás vyzbrojili prilbami, čelovkami a kahancami. Správca jaskyne pán Košč nám porozprával zaujímavosti z prírody a geografie. Opečené špekáčiky a slanina nám veľmi chutili.  

 • Vychádzky za poznaním
  Turistický krúžok - Vychádzky sa poznaním I.,II
  Nedeľné popoludnie-opekačka v prírode
  Rozlišovanie živých a neživých prírodnín
 • Vychádzky za poznaním I., II.
  Turistický krúžok - Vychádzky za poznaním I.,II
   
  Návšteva EKOPARKU Holá Hora - celodenný výlet.
 • Výstavka prác žiakov – RUŽENCE

  Mesiac október je tradične zasvätený modlitbe  posvätného ruženca. Žiaci  prvého  aj druhého stupňa sa zapojili do aktivity výroby vlastných ružencov. Používali pritom rôzne materiály od klasických – guličky, prírodné - napríklad šípky, gaštany, papier až  po nové – gumičky.  Práce žiakov sú vystavené na nástenke chodby  pavilónu  III.  

  zelený ruženec – Šimon GLADIŠ             5.B

  farebný  ruženec -  Irena  RODANOVÁ   7.A

  farebný -čierny  - Daniel ČUBA     5. B

   

 • ŠKD - Šarkaniáda

  Neviem ako nazvať akciu, ktorá sa uskutočnila dňa 17. októbra v školskom klube. Žeby "Daždiáda"? Počasie nám neprialo a mrholilo. To nás však neodradilo od púšťania šarkanov. Deti mali napriek zlému počasiu z púšťania šarkanov veľkú radosť. Darilo sa skoro všetkým a odmena bola naozaj sladká.
  B. Petruščáková

 • Mladší starším a naopak

  Dňa 16. 10. 2014 sa opäť podarilo členom folklórneho súboru Snežienka vyčariť úsmev na tvári seniorom z klubu na Sídlisku III. vo Vukove. 28 členov pod vedením p. uč. Ďurašovej a p. uč. Horváthovej zaspievali a zatancovali ľudové piesne, hry a tance. Odmenou im bol veľký potlesk. Neminula ich ani sladká odmena.

 • Exkurzia na letisku

   Žiaci 2.ročníka sa dňa 13.10.2014  zúčastnili  exkurzie na Prešovskom vojenskom letisku.

 • Nakazení čítaním

  V rámci knižného festivalu Prešov číta rád sa knihomoli zapojili do aktivity Nakazení čítaním. Cestou autobusom zo Sekčova na Sídlisko III splnili úlohu, ktorú vyhlásila Okresná knižnica P.O. Hviezdoslava. Čítali knihy, ktoré boli v autobuse pripevnené k sedadlám. Čas plynul oveľa rýchlejšie a bolo to zaujímavé i poučné cestovanie. Oplatilo sa! Naša fotka vyhrala 20 eur! Rozhodli sme sa, že ich minieme v cukrárni! Mňam!                                               

strana: