O škole Dokumenty Zamestnanci školy Rada školy Rada rodičov Bazén Kontakt
 • ŠKOLSKÝ ROK 2015/2016

 • Exkurzia Nyíregyháza

  V sobotu 30. apríla 2016  navštívili žiaci siedmeho a piateho ročníka, členovia CVČ pri našej škole, v sprievode pedagógov Nyíregyházu - družobné mesto Prešova. Naším cieľom bola prehliadka zooparku a oceanária.  Videli sme živočíchy z piatich kontinentov, navštívili sme Tropický dom s bohatou zbierkou tropických živočíchov, vegetáciou dažďových pralesov, zažili „tropickú búrku“ či program s papagájmi a tučniakmi. Po prehliadke zooparku sme sa presunuli do centra mesta. Prezreli sme si námestie, fontánu, ochutnali zmrzlinu, na pamiatku urobili pár fotografií. Žiaci si kúpili drobné suveníry a plní dojmov z prežitého dňa sme sa vrátili domov.                       

 • Vyhodnotenie zberu papiera 1. stupeň
 • Oswienčim - Krakow

  Dňa 19.4.2016 sa my deviataci zúčastnili na exkurzii v koncentračnom tábore Auschwitz / Birkenau. Dostali sme výbornú pani sprievodkyňu, ktorá nám svojím výkladom priblížila hrozivé skutočnosti koncentračného tábora. Vedeli sme približne, čo nás čaká: stena smrti, plynové komory, baráky... ale skutočnosť bola hrôzostrašnejšie ako sme si mysleli. Sme radi, že sme mohli spoznať tamojší "život". Najprv sme navštívili tábor Auschwitz 1 (Oswienčim ), ktorý sa stal symbolom holokaustu, potom tábor Birkenau 2 (Brezinka).  Bolo to veľmi zaujímavé a každopádne si myslíme, že to bola užitočná skúsenosť a nikto sa pri exkurzii nenudil. Neskôr sme navštívili grandiózne mesto Krakow. Prehliadka mesta zahŕňala návštevu hradu Wawel, ktorý je prepojením rôznych architektonických štýlov  minulosti. Tiež sme sa boli pozrieť na niekoľko krásnych kostolov, či už gotického, románskeho alebo barokového štýlu. Výlet sa nám všetkým páčil, dozvedeli sme sa množstvo nových informácií.

 • Deň Zeme na Májovke

  V piatok, 22.04.2016 - Deň Zeme - sme upratovali, zbierali odpad, úspešne ukončili zber nepotrebného papiera a odovzdali ho tam, kam patrí – na ďalšie spracovanie. 

  Naša Zem by si však zaslúžila, aby k nej boli ľudia ohľaduplní nielen na Deň Zeme, ale 365 dní v roku.....

  Táto akcia je výsledkom dobrej vôle správnych detí  a učiteľov a pevne veríme, že ich bude každý rok viac a odpadu MENEJ.

  Ďakujeme všetkým zúčastneným!!!!

 • Učíme sa zaujímavo - 1. A

  V 1. A triede sme mali obchodnícky deň, kde si prváci vyskúšali prácu s peniazmi, nakupovanie v obchode, vydávanie mincí. Dozvedeli sa veľa o ochranných prvkoch peňazí o ich výrobe a histórii. Učili sa vnímať hodnotu peňazí, ale hlavne sme spoločne prichádzali na to, že peniazmi sa to najdôležitejšie v našom živote kúpiť nedá. A tým je zdravie, rodina, priateľstvá.

 • Krásavica na Dunaji - Viedeň

  My deviataci, členovia CVČ, sme sa 9.4.2016 zúčastnili poznávacieho zájazdu do bývalej monarchie Habsburgovcov a súčasného centra kultúrno – politického života - do Viedne.

  Prvou zastávkou bol architektonicky zaujímavý dom Hundertwasser (Hundertwasserhaus). Navrhol ho známy nekonvenčný umelec a architekt Friedensreich Hundertwasse, ktorý sa snažil priblížiť bývanie prírode.

  Potom sme sa autobusom presunuli do centra po trase: Maria Terezia Platz - prírodovedecké múzeum (Naturhistorisches Museum), ktoré očarí určite každého - Hofburg (v preklade Dvorský hrad) je zámok, niekdajšia rezidencia Habsburgovcov, vládcov Rakúsko–Uhorska – uvideli skvosty cisárskej klenotnice (Kaiserliche Schatzkammer ): korunovačné klenoty Habsburgovcov, poklad rádu Zlatého rúna, korunovačné rúcha vladárov, strieborná kolíska syna Napoleona a Márie Lujzy, taška kráľa Štefana, prívesok Karola Veľkého, relikviáre, pripomínajúce Ježiša Krista, apoštolov Petra a Pavla, ako aj iné vzácne predmety nevyčísliteľnej historickej hodnoty – Dóm svätého Štefana (Domkirche St. Stepfan).

  Počas dvojhodinového osobného voľna sme ochutnali viedenské špeciality a atmosféru veľkomesta. Deň plný zážitokov, nových informácií a skúseností sme ukončili šťastným návratom domov.

  Ďakujeme našim p. učiteľkám, škole a p. Janke Šimkovej za skvelý výlet.
   

 • Akcia turistov

  Mesiac lesov a Deň Zeme oslávili žiaci turistických krúžkov v sobotu 23.4.2016 na Lesnom náučnom chodníku TAJCH v Slánskych vrchoch pri obci Pavlovce.

  1. Absolvovali sme 3,5 km túru poľom a dedinou k vstupnej bráne.

  2. V oddychovej zóne pri altánku s ohniskom sme opiekli údené dobroty a načerpali silu z pramenitej minerálnej vody. Keďže cítime spoluzodpovednosť za ochranu životného prostredia, vyzbierali sme odpadky, aby po nás ostal poriadok a čisto.

  3. Stretli sme sa s lesníkom pánom Pavlom Verčimákom, ktorý nám priblížil prácu v lese, oboznámil nás s lesnou faunou a flórou.

  4.  Malým okruhom sme sa dostali k lesnému múzeu. Cestou sme obdivovali rizňu a šmyk na dopravu dreva, rokliny, vodné kaskády, informačné panely, drevenú plastiku lesníka. Žiaci si vyskúšali, ako sa merala výška stromov. 

  5.  V závere našej akcie si žiaci zahrali futbal a potom nás čakala cesta k vlakovej zastávke.

  http://www.ucn.sk/skoly/zakladne/turistom-spieval-vodopad

  http://www.iqkids.sk/turistom-spieval-vodopad.html

   Ved. turistických krúžkov: J. Šoltésová, M. Gombárová

   

 • Nie drogám!

  22. apríl je Deň Zeme, ale pre šiestich našich žiakov, Štofkovú, Midlára, Kecerovú, Horvátha, Malikovú a J. Brillu je to aj deň, kedy postúpili do finále súťaže Nie drogám. V troch súťažno-zábavných disciplínach sa im darilo a tak si zabezpečili postup do finále. Držme im aj naďalej palce.

 • Súťaž v rétorike

  V utorok 19. apríla 2016 si žiaci 8. ročníka vyskúšali svoje rečnícke schopnosti na školskom kole súťaže v rétorike. V prvej časti súťaže žiaci vystúpili s vopred pripravenou úvahou, v druhej si súťažiaci vyžrebovali tému a pri vyjadrovaní vlastného názoru prejavili kreativitu, spontánnosť a originalitu.

  Výsledky:

  1. miesto: Dorota Saraková z VIII. C, Dominik Gmitter z VIII. A
  2. miesto: Alexandra Sladkovská z VIII. C, Anna Rebeka Straková z VIII. C
  3. miesto: Viktória Čoláková z VIII. C, Katarína Vasilková z VIII. A, Filip Paľo z VIII. A

  Všetkým srdečne blahoželáme a Dorote a Dominikovi prajeme veľa úspechov na regionálnom kole súťaže v rétorike!

 • Medzinárodný deň zdravia

  Od roku 1950 sa 7. apríl  oslavuje ako Svetový deň zdravia. Témou Svetového dňa zdravia pre rok 2016 je Diabetes (cukrovka). Aj žiaci našej školy sa rozhodli urobiť niečo pre svoje zdravie: doniesli si zdravú desiatu, zacvičili si. Pani učiteľky im pri tejto príležitosti poskytli informácie o tomto ochorení.

 • Volejbalistkám chýbalo trochu športového šťastia

  Dňa 11.4.2016 sa uskutočnilo OK vo volejbale žiačok. Tentoraz sa nám pohár neušiel. V konkurencii volejbalistiek zo ZŠ Šrobárova, Bajkalská a Kapušany práve s posledne menovanými nám ušlo víťazstvo najtesnejším rozdielom, ktoré nás pripravilo o 3. miesto.Trošku smutné boli tieto naše dievčatá: D. Batešková, N. Vaňová, T. Brajová, M. Miková, M. Kakaščíková, P. Balogová, L. Kráľová, V. Poláková, A. Kecerová, E. Hogová, E. Brillová a E. Tkáčová.

   

 • Naše hádzanárky opäť úspešné

  Dňa 8.4.2016 sa na ZŠ Sibírska uskutočnilo OK v hádzanej žiačok. Naše dievčatá už po tretíkrát v rade obhájili prvé miesto a vybojovali si postup na KK. O tento skvelý úspech sa zaslúžili: M. a P. Kakaščíkové, P. Balogová, L. Kráľová, V. Poláková, A. Kecerová, B. Majerníková, M. Miková, D. Batešková, T. Brajová a M. Marasová.

 • Záver mesiaca knihy

  Titul Najrýchlejší čítač (Dávid Šinglár IV. C – 207 slov za minútu), Knihomoľ školy (Noemi Grešková V.C – 29 prečítaných kníh) a vecné ceny si tí najlepší čítači a knihomoli prevzali z rúk pani riaditeľky Štuckovej v posledný deň mesiaca knihy. Pri tejto príležitosti bola pani riaditeľke odovzdaná aj 6 – metrová listina s myšlienkami návštevníkov školskej knižnice o knihách a význame čítania. Tie najzaujímavejšie budú zverejnené v časopise Májovkár. Niekoľko z nich: „Čítanie je zážitok pre každého." „Čítaním si plníme sny." 

   

 • Školská knižnica v novom šate

  Šikovné ruky našich pani učiteliek, žiačok a najmä pani upratovačky Grockej vytvorili zo  štvorcov, ktoré nám zvýšili z Projektu Knit -A-Square, na nové sadačky v knižnici krásne farebné deky. Ďalší dobrý nápad bol ušiť z nich rôzne vankúše a vankúšiky. 

 • Funny English

  22. apríla žiaci našej školy strávili zábavné popoludnie s angličtinou - FUNNY ENGLISH. Svoje sily a vedomosti, šikovnosť a jazykovú zručnosť si zmerali v rôznych aktivitách, ktoré im pripravili pani učiteľky anglického jazyka. Všetci sa dobre zabavili. 

   

 • Čitateľské hry a vymýšľanky

  Deti z ŠKD (5. oddelenie) strávili veselé popoludnie v školskej knižnici. Vymýšľali príbehy, čítali si z kníh a zahrali sa rôzne čitateľské hry. V knižnici sa deťom páčilo a určite si také popoludnie ešte zopakujeme.

  Mgr. Zuzana Gorylová

 • Matematický klokan

  V minulom školskom roku sa zapojilo do súťaže Matematický klokan viac ako 6 000 000 žiakov v 60 krajinách na štyroch kontinentoch. Veľkú popularitu si súťaž získala tým, že má jednoduché pravidlá, súťažné testy obsahujú zaujímavé úlohy z celého sveta. Z toho je vidno, že Matematický klokan žiakov nielen učí, ale aj baví. 

  Na Slovensku  sa do súťaže zapojili všetci žiaci na základných a stredných školách, dokonca aj prváci, ktorým zadanie číta učiteľ. Pre nich je to mnohokrát prvá skúsenosť s ozajstným testom. Pre ostatných je to výborná príprava na vážne testovania, pretože si môžu vyskúšať prácu s vyznačovaním odpovedí a učia sa narábať s časom. Výsledky si môžu žiaci pozrieť na stránke www.matematickyklokan.sk podľa svojho čiarového kódu.

                               Mgr.S.Březinová

   

 • Akcia turistov

  V sobotu 19.3.2016 sa vybrali mladí turisti našej školy obdivovať Liptov. Cestu rýchlikom do Liptovského Mikuláša si spríjemnili rôznymi zábavkami.

   

  Program turistickej akcie:

  1. Socha Naša Matka /autor Alojz Štróbl/ - bronzový odliatok sa nachádza pred galériou P. M. Bohúňa, jej mramorový originál je vystavený v Maďarskej národnej galérii v Budapešti a evidovaný v parížskom Louvri

  2. Socha Ľudovíta Štúra - stojí tiež pred galériou

  3. Fontána Metamorfózy - postavená na pamiatku významným rodákom mesta

  4. Múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva - prehliadka so sprievodcom

                                 Vedúce turistických krúžkov: PaedDr. Jozefína Šoltésová, Mgr. Magda Gombárová.

   

 • OK v basketbale žiačok

  Dňa 17.3.2016 sa na ZŠ v Ľuboticiach uskutočnilo OK v basketbale žiačok ZŠ. Naše dievčatá  v zložení Balogová, Batešková, Kakaščíková Mirka a Petra, Kecerová, Klobušovská, Kráľová, Majerníková, Maliková, Miková, Saráková a Zakuťanská vo svojej skupine obsadili bohužiaľ nepostupové 3. miesto. Do finále postúpili ZŠ Sibírska a ZŠ Ľubotice.

strana: