O škole Dokumenty Zamestnanci školy Rada školy Rada rodičov Bazén Kontakt
 • Rozhodnutia
 • Predbežná ponuka záujmových útvarov v šk. roku 2014/15
 • OZNAM

  Bazén je od 16. 6. 2014 z technických príčin zatvorený.

 • ZOZNAMY ŽIAKOV
 •   2013/2014

 • Úspechy našich žiakov
 • Deň otvorených dverí v Košickom útulku

  Na tomto dni sa zúčastnili členovia Klubu priateľov zvierat našej školy. Konečne na vlastné oči videli, ako vyzerá naozajstný útulok, keďže v našom meste je len Karanténna stanica pre opustené zvieratá. Psíkom priniesli rôzne darčeky a dobroty, venčili ich, hrali sa s nimi, súťažili v slalome so psom (Dominika Nováková vyhrala 1. miesto), hlasovali za najkrajší psí účes, podstúpili maľovanie na tvár, poprezerali si priestory, kde psíky žijú a zanechali svoj odkaz na toteme útulku. Nechýbala prehliadka mesta, zmrzlina a pizza.

   

 • Projekt: „Babka, dedko, nájdeme sa...?“ - Cemjata

  20. júna 2014 nám ZpS Cemjata so svojimi klientmi poskytla svoje útočisko v oddychovej zóne Harmónia, kde sa uskutočnilo jedno z ďalších stretnutí v rámci projektu podporeného z fondu GSK „Babka, dedko, nájdeme sa...?“ - Spoločne sa učíme, tvoríme a hráme.

  No nebolo to len také obyčajné stretnutie. Opäť sme sa tu stretli so známymi klientmi zo ZpS Harmónia, Cemjata s deťmi z Detského domova na Požiarnickej ulici. Pripravené boli rôzne športové aktivity – hádzalo sa na cieľ, farebnými kolieskami a loptičkami, kolky a rôzne kreatívno – tvorivé činnosti, kde sa vystrihovali a kreslili rybičky do akvária. Prekvapenie prišlo, keď sa deti a klienti ZpS ocitli v čarovnej rozprávkovej krajine počas interaktívneho divadelného predstavenia. Po bábkovom divadle sa deti spolu ešte zahrali s divadelníkmi zopár hier na posilnenie komunikácie a vzájomného vnímania sa. Radosť detí a spokojní výraz na tvárach starkých nás opäť utvrdil, že sme sa vybrali tou správnou cestou. Ďakujeme riaditeľovi ZpS Cemjata pri Prešove PhDr. Slavkovi Poptrajanovskému a jeho obetavému personálu, sociálnym pracovníčkam Detského domova na Požiarnickej ulici v Prešove, detskému a mládežníckemu bábkovému divadlu Badros, ktoré pôsobí v rámci občianskeho združenia SAPIO, Ivete Čuchtovej a Lenke Čuchtovej. V neposlednej miere sa chcem poďakovať Inge Doležalovej, ktorá pomohla s realizáciou celého podujatia.

 • Náučný chodník Sigord

  Posledné dni v tomto školskom roku sa p. učiteľky I. stupňa rozhodli nestráviť so žiakmi v triede. Okrem individuálneho programu každej triedy v rôzne dni sa 24.6. 2014 vybrali na Sigord. Program tohto dopoludnia bol pestrý. Hneď ráno si 220 žiakov a 13 p. učiteliek spríjemnilo ľahkou turistikou ku prameňu Šťavica a na náučný chodník na Sigorde. Keď sa žiaci oboznámili s ekosystémom v tejto oblasti, najedli sa a zahrali,  vybrali sa neďaleko náučného chodníka pozrieť a dozvedieť sa niečo o rakúskej cisárovnej Sisi, ktorá má na Sigorde pomník, keďže cez túto oblasť chodievala do kúpeľov v Bardejove. Koniec programu bola turistika lesom k vodnej nádrži. Všetci sme sa zhodli na tom, že tento naplnený školský deň si čoskoro zopakujeme.

 • Exkurzia IV.A, IV.C

  Žiaci IV.A a IV.C  navštívili 18. júna 2014 v rámci školského výletu jeden z najrozsiahlejších stredovekých hradov Európy Spišský hrad, ZOO a pavilón Aquaterra v Spišskej Novej Vsi. 

 • Kalokagatia

  Tak, a je dobojované!

  Svoje úspešné vystupovanie v hádzanej zavŕšili naše dievčatá na celoslovenskej Kalokagatii, ktorá sa konala v dňoch 19. – 20. júna v Trnave a okolí. Dejiskom hádzanej bola krásna hádzanárska hala v Hlohovci. Dievčatá strieľali góly do tej istej bránky ako naši reprezentanti, bežali po tej istej palubovke a prezliekali sa v tých istých šatniach. Hrať v takejto hale je pre nich zážitok na celý život.

  V konkurencii 6 družstiev, ktoré si medzi sebou zmerali sily, dievčatá z „Májovky“ nakoniec obsadili nepopulárne, ale aj napriek tomu vynikajúce 4. miesto. Družstvá, ktoré skončili pred nami, disponovali širšou a vyrovnanejšou lavičkou, ako bola naša. No jedno víťazstvo sa predsa ušlo aj do našich radov. Najlepšou brankárkou na turnaji sa stala Zuzka Balogová. A ešte jeden bombónik na jej adresu. Zuzka pri slávnostnom zahájení olympiády bola jednou zo športovcov, ktorí niesli olympijsky oheň.

  Konečné poradie je nasledovné:

  1. Michalovce
  2. Zlatná na Ostrove
  3. Bánovce nad Bebravou
  4. Prešov
  5. Cífer
  6. Banská Bystrica

  O tento krásny úspech sa pričinili: Zuzka a Peťka Balogové, Mirka Kakaščíková, Laura Kráľová, Veronika Poláková, Nika Solčanská, Ester Kotíková, Laura Kažíková, Saška Melegová a Sylvia Orlovská.

  Dievčatám blahoželáme a ďakujeme za skvelú reprezentáciu školy.

 • Beh olympijského dňa

  Nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa - Pierre de Coubertain
  Dňa 18.6.2014 13 žiaci našej školy podporili svojou účasťou olympijskú myšlienku na podujatí Beh olympijského dňa, ktorý organizovala Fakulta športu, v spolupráci s Olympijským klubom Prešov. Umiestnili sme sa na popredných priečkach v jednotlivých kategóriách. Mladší žiaci: Šimon Bednarčák 3.miesto, S. Furčák 4. miesto, ml. žiačky: 1. miesto Timea Spišáková, 2. miesto: Beáta Malíková, staršie žiačky: Soňa Goréjová. Našich medailistov oceňovali tí najpovolanejší: predseda Olympijského klubu,bývalý hokejový reprezentant a účastník ZOH 1994 v Lillehammeri pán R. Pucher a bývalá reprezentantka v basketbale a podpredsedníčka OK pani doc. V Bebčáková.

 • Deň detí v meste - polícia a záchranári

  Policajné autá, vysielačky, cvičiteľ so psíkom a záchranári - ukážka vybavenia, vedomostí a zručností pri pomoci a záchrane človeka. (Spišáková, Reváková)

 • Celodenný výlet na Šarišský hrad

  Rekonštrukcia hradných múrov, bášt, nádvoria..., prístrešky a miesta na sedenie, ohniská a opekačka. Krásne počasie, výhľad na panorámu Čergov, Branisko, Stráže, Slanské vrchy. Nanuky do ruky - aj takto sa dá ukončiť činnosť záujmového útvaru. (Spišáková, Reváková)

 • Exkurzia - Spišský hrad, ZOO

  Dňa 18.6.2014 sa uskutočnil výlet I.C a I.D do ZOO v SNV a exkurzia Spišského hradu.

 • Zober loptu, nie drogy

  Do projekut Zober loptu, nie drogy sa naša škola aktívne zapája už niekoľko rokov. Tento rok mali možnosť ukázať svoju šikovnosť vo vybíjanej žiaci a žiačky 3.-4.ročníkov. Hralo sa v dvoch skupinách po 6 družstiev, kde sme všetkých súperov zdolali. Nakoniec sme obsadili výborné 2. miesto, keď sme vo finále prehrali tesným rozdielom.

 • Návšteva Detského domova v Ptrešove

  Dňa 02.06. 2014 sme navštívili deti v Detskom domove na Požiarnickej ulici v Prešove. Každý z nás prispel darčekom.

  Nezabudnuteľná chviľa, ďakujeme a tešíme sa na ďalšiu návštevu. (Deti p. Revákovej a Spišákovej)

 • Výlet za poznaním

  Popoludňajší Výlet za poznaním z ŠKD do kráľovského mesta Bardejov a neďalekých kúpeľov.

  5. a 6. oddelenie ŠKD - Spišáková, Reváková

 • Hviezda Prešova

  Mesto Prešov v rámci projektu Hviezdy Prešova oceňuje tých žiakov prešovských základných škôl, ktorí robia radosť nielen svojim rodičom, ale vďaka mimoriadnym schopnostiam reprezentujú aj svoju školu a mesto Prešov. Tohto roku bol ocenený Samuel Ondrija žiak  IX. B triedy.

  Povedali o ňom....

  JUDr. Pavol Hagyari, primátor mesta Prešov:

  Na prešovskom hviezdnom nebi pribudla ďalšia hviezda. Mladý, talentovaný, možno budúci génius Samuel Ondrija, žiak ZŠ Májové námestie. Je víťazom olympiád na úrovni kraja či Slovenska. Dejinami hýbu lídri... Tak držme Samkovi palce!

  Mgr. Oľga Leláková, triedna učiteľka:

  Samo patrí k výnimočným žiakom, s akými sa učiteľ stretne počas svojej praxe málokedy. Je vzorným žiakom, ktorý nielenže sa učí na samé jednotky, ale je aj aktívny, snaživý, zapája sa do súťaží, kde sa umiestňuje na veľmi dobrých miestach. Navyše je literárnym talentom, ktorý píše poviedky, básne, články, ktoré sú uverejňované a za ktoré dostal mnoho ocenení. Zároveň je medzi spolužiakmi  obľúbený, vždy ochotný pomôcť, slušný a zdvorilý. Spájajú sa v ňom všetky  vlastnosti, ktoré by podľa učiteľa mal mladý človek mať. Mne sa jeden sen o ideálnom žiakovi splnil.

  Andrej Hofer, spolužiak, kamarát, redaktor školského časopisu:

  Samo je výborný kamarát, je obľúbený medzi spolužiakmi, ktorí ho v jeho úspechoch podporujú. Môže byť vzorom v usilovnosti a pracovitosti. Má zmysel pre humor, a hoci je zaneprázdnený  stále novými súťažami, nájde si čas na kamarátov. Veľmi rád píše vlastnú tvorbu a aj tým sa mu darí reprezentovať našu školu po celom Slovensku.

  Úspechy nášho Sama.pdf

 • Dopravná výchova

  Na to, že dieťa - žiak je najslabším a  najohrozenejším účastníkom cestnej premávky musíme myslieť my dospelí a podľa toho zvýšiť svoju ostražitosť s cieľom ochrániť deti a pomôcť im bezpečne sa zúčastňovať v cestnej premávke. Mali by sme ich učiť bezpečnosti a korigovať ich impulzívnosť. Cieľom dopravnej výchovy je umožniť žiakom  získať a upevniť základné vedomosti, zručnosti a návyky bezpečného správania sa v cestnej premávke na pozemných komunikáciách v pozícii chodca alebo cyklistu. Účelom je znížiť a zamedziť vzniku dopravných nehôd. Všetci si predsa prajeme, aby sa naše deti vracali domov zdravé, aby sa nestávali príčinami či obeťami dopravných nehôd a preto sme im umožnili aj tohto roku vyučovanie hravou a zážitkovou formou na DDI Delňa. 

   
strana: