O škole Dokumenty Zamestnanci školy Rada školy Rada rodičov Bazén Kontakt
 • Ježibabiáda

  V ŠKD bolo veselo... 7. novembra sa zišli všetky ježibaby a rôzne iné strašidlá na novembrovom karnevale. Nikto sa nebál a všetci sa dobre zabávali pri tanci a súťažiach. Deťom určite zostanú milé spomienky na dobrú zábavu.

 • Medzinárodný deň školských knižníc
 • Súťaž v jedálni - ŠKD

  Máme nových víťazov v správaní sa v jedálni za mesiac október. Prvenstvo získali deti z 8. oddelenia pod vedením p. vychovávateľky Komárovej.

  Srdečne gratulujeme k víťazstvu. Držíme palce ostatným, aby sa aj im podarilo takéto umiestnenie.

 • Florbalistky do finále

  Po chlapcoch si aj dievčatá našej školy vybojovali postup do finále OK vo florbale, keď na domácej palubovke 4.11. v skupine A zvíťazili vo všetkých stretnutiach. V búrlivej atmosfére v rozhodujúcom súboji proti rovesníčkam zo ZŠ Fintice otočili nepriaznivo sa vyvíjajúci stav z 0:2 na 3:2. Finále sa odohrá 18.11. v telocvični ZŠ Sibírska.

   

  Výsledky:

  ZŠ Máj.nám.PO – ZŠ Šrobárova PO  11:0
  ZŠ Máj.nám.PO – ZŠ Hrabkov  10:0
  ZŠ Máj.nám.PO - ZŠ V.Šariš  8:0
  ZŠ Máj.nám.PO - ZŠ Fintice  3:2

 • Olympiáda zo SJL
 • Okresné kolo v bedmintone
  27.10.2014 sa v telocvični našej školy uskutočnilo okresné kolo v bedmintone družstiev žiakov a žiačok. Chlapci aj dievčatá, reprezentujúci našu školu, vo svojich kategóriách zvíťazili a budú školu reprezentovať na krajskom kole.
 • Deň výživy

  Štvrtý októbrový týždeň sa na našej škole niesol v znamení výživy. Žiaci si v rozhlasovej relácii vypočuli aká je zdravá výživa dôležitá a najmä v ich veku absolútne nevyhnutná. V spolupráci s rodičmi pripravili pre deti 1. stupňa p. uč. Harbaľová, p. uč. Marcinčinová a žiačky z 5.A a 7.A ochutnávku ovocia, zeleniny a najrozmanitejších ovocných závinov a koláčov. Vo vestibule školy bola zverejnená výstava nádherných a nápaditých žiackych prác pripravených z ovocia a zeleniny.

 • Nakazení čítaním

  Túto súťaž organizovala Okresná knižnica P. O. Hviezdoslava a my sme ju vyhrali! Zablahoželala nám a cenu 22 eur i pexesá o našom kraji odovzdala pani riaditeľka Skalková . Obdivovali sme nové priestory knižnice a netradičné výrobky z kníh. Cenu sme minuli na koláčik a smoothie v super čajovni Balalajka. 

  Knihomoli

 • Akcia turistického krúžku

  V sobotu 25.10.2014 sme zorganizovali exkurziu do jaskyne Zlá diera. Sprievodkyne nás vyzbrojili prilbami, čelovkami a kahancami. Správca jaskyne pán Košč nám porozprával zaujímavosti z prírody a geografie. Opečené špekáčiky a slanina nám veľmi chutili.  

 • Vychádzky za poznaním
  Turistický krúžok - Vychádzky sa poznaním I.,II
  Nedeľné popoludnie-opekačka v prírode
  Rozlišovanie živých a neživých prírodnín
 • Vychádzky za poznaním I., II.
  Turistický krúžok - Vychádzky za poznaním I.,II
   
  Návšteva EKOPARKU Holá Hora - celodenný výlet.
 • Výstavka prác žiakov – RUŽENCE

  Mesiac október je tradične zasvätený modlitbe  posvätného ruženca. Žiaci  prvého  aj druhého stupňa sa zapojili do aktivity výroby vlastných ružencov. Používali pritom rôzne materiály od klasických – guličky, prírodné - napríklad šípky, gaštany, papier až  po nové – gumičky.  Práce žiakov sú vystavené na nástenke chodby  pavilónu  III.  

  zelený ruženec – Šimon GLADIŠ             5.B

  farebný  ruženec -  Irena  RODANOVÁ   7.A

  farebný -čierny  - Daniel ČUBA     5. B

   

 • ŠKD - Šarkaniáda

  Neviem ako nazvať akciu, ktorá sa uskutočnila dňa 17. októbra v školskom klube. Žeby "Daždiáda"? Počasie nám neprialo a mrholilo. To nás však neodradilo od púšťania šarkanov. Deti mali napriek zlému počasiu z púšťania šarkanov veľkú radosť. Darilo sa skoro všetkým a odmena bola naozaj sladká.
  B. Petruščáková

 • Mladší starším a naopak

  Dňa 16. 10. 2014 sa opäť podarilo členom folklórneho súboru Snežienka vyčariť úsmev na tvári seniorom z klubu na Sídlisku III. vo Vukove. 28 členov pod vedením p. uč. Ďurašovej a p. uč. Horváthovej zaspievali a zatancovali ľudové piesne, hry a tance. Odmenou im bol veľký potlesk. Neminula ich ani sladká odmena.

 • Exkurzia na letisku

   Žiaci 2.ročníka sa dňa 13.10.2014  zúčastnili  exkurzie na Prešovskom vojenskom letisku.

 • Nakazení čítaním

  V rámci knižného festivalu Prešov číta rád sa knihomoli zapojili do aktivity Nakazení čítaním. Cestou autobusom zo Sekčova na Sídlisko III splnili úlohu, ktorú vyhlásila Okresná knižnica P.O. Hviezdoslava. Čítali knihy, ktoré boli v autobuse pripevnené k sedadlám. Čas plynul oveľa rýchlejšie a bolo to zaujímavé i poučné cestovanie. Oplatilo sa! Naša fotka vyhrala 20 eur! Rozhodli sme sa, že ich minieme v cukrárni! Mňam!                                               

 • Akcia turistického krúžku

  Akcia turistického krúžku - dňa 11.10. 2014 turistická vychádzka na Kapušiansky hrad spojená s opekaním a pozorovaním jesennej prírody. 

 • Návšteva prešovskej hvezdárne

  Príjemné popoludnie strávili v prešovskej hvezdárni a planetáriu 9. 10. 2014 žiaci 1. C a 1. D. Dozvedeli sa zaujímavosti o práci kozmonautov a pri pozorovaní nočnej oblohy si aj prostredníctvom piesní obohatili vedomosti o Slnku, Mesiaci a hviezdach. Deťom sa pripravené aktivity veľmi páčili. 

 • Krajské kolo v cezpoľnom behu

  Dňa 9.10.2014 sa v Starej Ľubovni pod hradom v krásnom prostredí a za príjemného počasia konalo krajské kolo v cezpoľnom behu, do ktorého postúpila ako víťazka okresného kola naša Veronika Poláková. Veronika sa veľmi snažila, siahla na dno svojich síl a dobehla na krásnom 6. mieste, za čo jej patrí poďakovanie a pochvala.

   

        Mgr. M. Urbanová

 • Atletický štvorboj

           Dňa 8.10.2014 sa na ZŠ Šmeralova konal VI. ročník Súťaže o pohár riaditeľa ZŠ Šmeralova v atletickom štvorboji družstiev žiakov 4. a 5.ročníkov ZŠ.  Družstvo bolo zložené zo 4 chlapcov a 4 dievčat, každý pretekal vo všetkých disciplínach.

  Disciplíny: Beh na 60 m, skok do diaľky z miesta, hod 1kg loptou, štafeta na 4x300m.

  Naše družstvo:

  Chlapci:

  1. Bak Samuel       V.D

  2. Bučko Valér       V.D

  3. Luterančík Martin V.C

  4. Maník Matej       V.C

  Dievčatá:

  1. Dudeková Tamara     V.D

  2. Štefanková Romana  V.D

  3. Štefanková Simona   V.D

  4. Tarasovičová Petra    V.D

  Bodovala sa každá disciplína po desiate miesto. Po sčítaní všetkých bodov si naše družstvo vybojovalo krásne druhé miesto. Všetkým srdečne blahoželáme. Mgr. M. Hudáčková

   

strana: