O škole Dokumenty Zamestnanci školy Rada školy Rada rodičov Bazén Kontakt
 • 2 % z vašich daní

  Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2 %!

  Finančné prostriedky budú použité na účely uvedené v štatúte n.f. ŽIAK.

  VIAC...

 • Turisti v éteri

  Dňa 16. apríla 2015 sme sa stretli s redaktorkou RTVS Martinou Bačovou, ktorú oslovil článok v médiách o našom turistickom krúžku. Relácia, ktorú s nami nahrala, bola odvysielaná v sobotu 18. apríla 2015 na rádiu Regina.

   

  Karolína Fritzová, IX.D 

   
   
 • Marcové čitateľské aktivity - vyhodnotenie

  Marec – mesiac knihy bol zavŕšený odovzdávaním knižných cien pani riaditeľkou. Obdarovaní boli najrýchlejší čítači za jednotlivé ročníky a knihomoli školy. Absolútnym najrýchlejším čítačom sa stala opäť  Kristína Horovská zo VII.B za 233 prečítaných slov za minútu. Titulom Naj Knihomoľ Májovky sa môže pýšiť Noemi Grešková zo IV. C  za 10 prečítaných kníh od začiatku školského roka.  Mrzí nás, že počet návštevníkov knižnice a čítaniachtivých žiakov sa znižuje, preto  knihomoli a redaktori  spoločne vyrobili 3D čitateľské denníky, do ktorých si čitatelia budú môcť zapisovať svoje prečítané knihy. Do tradičnej čitateľskej aktivity Číta celá Májovka sa zapojilo 501 žiakov a 27 učiteľov. K blížiacim sa 30. narodeninám školy sme vymýšľali rôzne blahoželania, básne, ilustrácie, či vyznania. Našu školskú knižnicu a Písmenkové kráľovstvo navštívili aj deti z MŠ Bratislavská a Zemplínska. Rodičia a deti z I. B triedy strávili príjemné chvíle na zábavnej hodine čítania, ktorá sa niesla v duchu  motta: „ Čítanie je jedna z radostí, ktorú možno darovať.“ Bolo zaujímavé pozorovať rodičov a ich deti pri rôznych spoločných aktivitách, kde hlavné miesto mal Šlabikár, rozprávky, čítanie, písanie, pokojná atmosféra a dobrá nálada. Aj keď sa marec skončil, pozývame vás do školskej knižnice, lebo kto veľa číta, veľa vie...

 • Májovkári majú dobré srdiečka – pomáhajú tým, ktorí to potrebujú.

  „ Nie každý z nás dokáže robiť veľké veci, ale môžeme robiť malé veci s veľkou láskou,“ povedala matka Tereza. Tento citát je mottom charitatívneho projektu KNIT  A SQUARE -  Upleť alebo uháčkuj štvorec, ktorý pomáha sirotám, opusteným deťom a deťom s AIDS v Južnej Afrike. Odhaduje sa, že takýchto detí je až 1,4 milióna. Štvorce o rozmeroch 20 × 20 cm pletú a háčkujú ľudia na celom svete. V Južnej Afrike ich dobrovoľníci zošívajú do prikrývok. Prikrývku tvorí  35 štvorcov. V Prešove sme jediná škola, ktorá sa do tohto projektu zapojila. Je úžasné, že pletú a háčkujú deti, mamičky, babičky, pani učiteľky, pani upratovačky. Ďakujeme všetkým za krásne farebné štvorce, či  vlnu. Máme ich už vyše 200 a projekt pokračuje ďalej. „Pletacia a háčkovacia čata“ sa stretáva v stredu v školskej knižnici. Každý je vítaný! Mená a fotografie všetkých, ktorí pomáhajú, budú zverejnené aj na nástenke vo vestibule školy . Ste úžasní!!!  

 • Najrýchlejší čítač

  SÚŤAŽ - Najrýchlejší čítač - vyhodnotenie.pdf                             

 • Finále okresného kola vo volejbale

  Naše volejbalistky vo finále OK nestačili na svoje súperky a tak v konečnom meraní síl obsadili 4. miesto. Získali však cenné skúsenosti, ktoré sa budú snažiť využiť na budúci rok. Našu školu reprezentovali tieto dievčatá: Balogová, Kakaščíková, Batešková, Poláková, Brajová, Pitoňáková, Orlovská, Tkáčová, Kažiková, Kráľová, Kotíková a Vaňová.

 • 2% z dane

  Važení rodičia, priatelia školy...

  zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj náš neinvestičný fond ŽIAK.

  Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí.

  Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

  Finančné prostriedky budú použité na účely uvedené v štatúte n.f. ŽIAK.

  ĎAKUJEME!

  Viac...

 • Naše hádzanárky sú najlepšie v okrese

  V okresnom kole v hádzanej boli opäť najlepšie naše dievčatá. Zvíťazili vo všetkých zápasoch a zabezpečili si postup do krajského kola. Na tomto skvelom úspechu sa podieľali: P. Balogová, V. Poláková, L. Kráľová, M. a P. Kakaščíkove, L. Kažiková, S. Orlovská, E. Kotíková, N. Solčanská, Z. Pitoňáková a J. Tkáčová.

  Dievčatám blahoželáme a budeme držať prsty, aby sa im darilo aj v krajskom kole.

 • Strieborné bedmintonistky na školských majstrovstvách Slovenska

  Na celoštátnom kole v bedmintone družstiev žiačok, ktoré sa konali v Košiciach na SOŠ železničnej v dňoch 12.-13.3.2015 veľmi úspešne reprezentovali našu školu dievčatá Sylvia Orlovská a Zuzana Pitoňáková, ktoré získali strieborné medaily. Po troch víťazstvách podľahli vo finále dievčatám z osemročného gymnázia z Dubnice nad Váhom.

 • Šikovný chlapec - Šikovné dievča

  Aj tohto roku sa tretiaci a štvrtáci zúčastnili obľúbenej súťaže organizovanej  ABC centrom voľného času Šikovný chlapec- Šikovné dievča. Vo februári a v marci sa zišli postupujúci a vo finálovom kole súťažili o najšikovnejšieho chlapca a dievča. 

  Aj keď sme sa tohto roku neumiestnili na prvých troch miestach, získali sme bohaté skúsenosti a zážitky.        

  Mgr.S.Březinová, Mgr.M.Horvathová

   

   

 • Najrýchlejší čítač
 • Číta celá Májovka - vyhodnotenie
 • Bedmintonisti tretí na Slovensku

  V Košiciach na SOŠ železničnej sa v dňoch 9.-10.3.2015  zišli najúspešnejšie družstvá z krajských kôl na celoštátnom kole v bedmintone družstiev žiakov. Úspešne si počínalo družstvo chlapcov našej školy v zložení Maximilián Kožuško a Branislav Tokarčík, ktoré si vybojovalo tretie miesto.

   

 • Zober loptu, nie drogy!

  Naši piataci a šiestaci si  schuti zahrali so svojimi rovesníkmi zo ZŠ Sibírska, ZŠ Lesnícka a ZŠ Ľubotice na basketbalovom turnaji „Zober loptu, nie drogy.“ Cieľom tohto projektu je, aby si žiaci zašportovali, nadviazali nové priateľstvá, urobili niečo správne pre svoje zdravie a nesiahli po droge. Každý účastník turnaja dostal tričko s logom projektu a škola získala basketbalové lopty.

   
 • Otvorená hodina anglického jazyka

  Dňa 3.3.2015 sa na našej škole, v spolupráci s vydavateľstvom Macmillan, uskutočnila otvorená hodina pre učiteľov anglického jazyka na 1. stupni ZŠ. Jej manažérkou bola naša bývala dlhoročná kolegyňa Mgr. Dana Krajňáková. Na otvorených hodinách spolupracovali žiaci 3.A, 3.B a 2.D, ktorí prezentovali svoje vedomosti a jazykové zručnosti v anglickom jazyku. Ich divákmi a pozorovateľmi boli učitelia z rôznych základných škôl.

 • KK v Poprade

  KK v Poprade už bolo nad naše sily. Dňa 10.3.2015 naše „basketbalistky“ v skorých ranných hodinách vycestovali do Popradu, aby si zmerali sily so svojimi súperkami z Prešovského kraja. Turnaja sa zúčastnilo 8 najlepších družstiev z kraja. Hralo sa v 2 skupinách. Dievčatá odohrali 3 zápasy. Nezvíťazili  ani v jednom z nich, lebo sa proti nim postavili skúsené hráčky, ktoré sa venujú basketbalu súťažne. Ale aj napriek tomu bojovali čo im sily a schopnosti stačili a hanbu si neurobili. Zo smútku sa spamätávali pri chutnej pizzi za krásneho počasia pod našimi Tatrami.

 • Oslava MDŽ v DSS Cemjata

  Dňa 9.3.2015 sa členovia DFS Snežienka zúčastnili osláv MDŽ v DSS Cemjata. Spevom, tancom aj slovom pozdravili seniorov a vyčarili im úsmevy na tvári. Nálada bola veľmi dobrá, tešíme sa na ďalšiu spoluprácu. 

   Mgr. M. Horváthová, Mgr. J. Ďurašová

 • Hviezdoslavov Kubín - školské kolo, 1. stupeň

  Dňa 4.3.2015 sa najmladší žiaci našej školy zúčastnili krásnej recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Počas školského kola súťaže v prednese poézie a prózy zaznelo mnoho krásnych autorských textov v podaní žiakov prvého až tretieho ročníka. Víťazi I. kategórie v poézii a próze postupujú do obvodového kola.

  V kategórii poézia získali umiestnenie:

  1. miesto: Šimon Mrúz, 2.D

  2. miesto: Tomáš Kertys, 3.A 

  3. miesto: Vanesska Fähndrich, 1.C

  V kategórii próza získali umiestnenie:

  1. miesto: Dávid Činčera, 2.D

  2. miesto: Tomáš Panák , 2.A

  3. miesto: Romanka Gallová, 1.B

  Všetkým žiakom ďakujeme za pekný umelecký zážitok a víťazom blahoželáme.

  Mgr. G.Horváthová, Mgr.B. Kahancová, Mgr. N.Jurišinová a Mgr. D.Marcinčinová

 • Úspešné ťaženie našich športovcov pokračuje

  Dňa 5.3.2015 sa uskutočnilo finále OK v basketbale žiačok, do ktorého sa naše dievčatá prebojovali po víťazstve v skupine. Aj dnes preukázali veľkú bojovnosť a túžbu po víťazstve, vďaka čomu nenašli premožiteľa. Zvíťazili so všetkými súpermi, čím si zabezpečili postup do KK, ktoré sa uskutoční 10.3.2015 v Poprade. Dievčatá, držíme palce!

 • Marec - mesiac knihy
strana: