O škole Dokumenty Zamestnanci školy Rada školy Rada rodičov Bazén Kontakt
 • 2% z dane

  Vážení rodičia a priatelia školy,

  pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane neinvestičnému fondu ŽIAK!         Viac....

  Ďakujeme!                                                                                                                                               

 • Exkurzia v Košiciach

  Žiaci deviateho ročníka sa zúčastnili v dňoch 8. a 9. 4.2014 exkurzie z fyziky v STM Košice. Navštívili SIEŇ ELEKTRICKÝCH VÝBOJOV, kde mali jedinečnú možnosť zoznámiť sa s elektrostatikou a technikou vysokých napätí prostredníctvom dynamických ukážok a pokusov. Tvorcovia expozície sa snažili žiakom ukázať  priame stretnutie s fenoménom elektriny prostredníctvom funkčných dynamických exponátov. Žiaci mali možnosť vyskúšať si vedenie elektrického prúdu priamo na sebe.

  Spracovala Mgr. D. Mihoková.

 • Plavecké preteky v Bardejove

  Dňa 2.4.2014 sa v Bardejove uskutočnili v  poradí druhé plavecké preteky v tomto školskom roku. Zúčastnilo sa na nich okolo 110 plavcov z  Prešova, Bardejova a Stropkova. Vybojovať si dobré umiestnenie bolo náročné. Naši plavci to zvládli a opäť nás veľmi milo prekvapili. Získali: 11 zlatých, 11 strieborných a 12 bronzových medailí.  Všetkým srdečne blahoželáme!

   Mgr. M. Hudáčková

   

 • Nie drogám

  V súťažno-zábavnom podujatí Nie drogám naši žiaci obsadili pekné 2. miesto, ktoré ale nestačilo na postup do finále. Našu školu reprezentovali: Rišo Čirč, Mirka Semančíková, Martin Sidor, Soňa Gorejová, Dominik Gmiter a Beátka Malíková.

 • Hádzaná - krajské kolo

  A je to tu! Ani vo sne sme nečakali, že dnešný deň bude pre nás taký šťastný. To, čo sa podarilo našim hádzanárkam je úžasné. Aj napriek oklieštenej zostave, z ktorej vypadla pre chorobu Peťka Balogová a Vika Kažíková mala talentové skúšky, dievčatá vo Vranove zvíťazili v krajskom kole a zabezpečili si účasť na Majstrovstvách Slovenska. Ďakujeme všetkým, ktorí nám držali palce a urobíme všetko pre to, aby sme  na MS našu školu reprezentovali čo najlepšie.

  Blahoželáme!yes
   
 • Ekohra

  Veľmi nás teší, že súťaž , ktorej cieľom bolo prispieť k budovaniu environmentálneho povedomia žiakov, zaujala našich žiakov a pristúpili k nej s odhodlaním. Žiaľ, aj napriek úsiliu sa nám nepodarilo umiestniť medzi desiatich najúspešnejších účastníkov Ekohry. V rámci našej školy však najúspešnejšou triedou sa stala 5.B, s počtom vyzbieraných PET fliaš 2841. Za ich výkon dostali riaditeľskú odmenu. Celkovo sme vyzbierali 22 291 fliaš. Odmenení boli aj jednotlivci.

  Najúspešnejší jednotlivci:

  Timková Zuzana 5.B - 1465 ks

  Luterán Filip 8.D - 606 ks    

  Foriš Timotej 1.C - 561 ks

  Foriš Samuel 2.A - 550 ks

  Vaško Tomáš 5.D - 548 ks

   

 • Akcia turistického krúžku

  5.4. 2014- žiaci 5.-9. ročníka na exkurzii v Trenčíne, návšteva Trenčianskeho hradu a Laugaricia s p.uč. M. Gombárovou a J. Šoltésovou. 

 • Obvodové kolo v hádzanej

    3. apríl bol veľmi úspešným dňom pre naše hádzanárky. V tento deň sa im podaril husársky kúsok. Vyhrali obvodové kolo v hádzanej žiačok ZŠ, čím si vybojovali postup na krajské kolo, ktoré sa uskutoční 9.4.2014 vo Vranove nad Topľou. Tak, držme im všetci palce.

  O tento pekný úspech sa pričinili tieto dievčatá: Zuzka a Peťka Balogové, Klára a Barborka Spišákové, Laura Kráľová, Mirka Kakaščíková, Veronika Poláková, Nikol Solčanská, Ester Kotíková, Vika Kažíková, Anička Hurková.

 • Akcia turistického krúžku - Poprad

  Dňa 29.03.2014 navštívili žiaci z turistického krúžku pod vedením pani učitelky Mihokovej a pána učiteľ Lichvára mesto Poprad. Za priaznivého počasia sme sa vlakom presunuli do Starého Smokovca, odkiaľ sme sa pešo presunuli na Hrebienok. Zúčastnili sme sa na štarte pretekov Memoriálu Vlada Tatarku. Z Hrebienka sme išli cez Studenovodské vodopády až do Tatranskej Lomnice po modrej turistickej značke. Z Lomnice sme sa presunuli vlakom do Popradu, kde sme navštívili Podtatranské múzeum. Žiakom sa výlet veľmi páčil a už teraz sa spoločne tešíme na ďalšiu spoločnú akciu.

 • Turisti na Trenčianskom hrade

  V krásnu slnečnú marcovú  sobotu  sa žiaci turistického krúžku pod vedením  pani učiteľky D. Mihokovej, a D. Lichvára vybrali navštíviť mesto Trenčín a hrad Matúša Čáka Trenčianského.

 • Matematický klokan
  Aj tohto roku sa naša škola zapojila do súťaže Matematický klokan, ktorá sa za 20 rokov svojej existencie celosvetovo rozrástla do takých rozmerov, že bola zapísaná do Guinessovej knihy rekordov.
  24.3.2014 potrápili svoje hlavičky prihlásení žiaci od prvého  až po ôsmy ročník. Žiakom sa táto súťaž páči, pretože v nej môžu vyhrať zaujímavé ceny dokonca aj notebook, môžu sa porovnať so svojimi rovesníkmi, a úlohy sú zaujímavé a nie príliš ťažké.Výsledky sa dozvieme 14.apríla 2014 na internetovej stránke:
  www.matematickyklokan.sk podľa svojho čiarového kódu.
 • Májovka opäť čítala
 • Zahrajme sa v bazéne

  A opäť prešiel jeden rok a my sme sa stretli v sobotu 22.03.2014 na športovo-súťažnom predpoludní v bazéne na našej škole. Podujatie sme zorganizovali pre rodičov a žiakov 2. až 4. ročníka. Toto pozvanie prijalo 52 plavcov z radov detí a rodičov. Rodičia si mohli s deťmi  zaskákať do vody, plávať s doskami, plutvami a súťažiť v lovení predmetov a o najrýchlejších jazdcov vo vode. Najúspešnejšie rodiny boli odmenené diplomom.

   

 • Máte radi angličtinu?

  Žiaci našej školy dokázali, že áno. A okrem toho ukázali, že nezaháľajú ani v popoludňajších hodinách. Chodia na krúžky angličtiny, či na jazykovú školu. A radi sa zabávajú. V stredu 19. marca sme strávili príjemné spoločné popoludnie s angličtinou Funny English Competition, ktorá sa konala už po tretí krát. Ukázali svoju šikovnosť v Hláskovaní – Spelling aj v rýchlom čítaní – The Fastest Reader, svoju rozsiahlu slovnú zásobu v Scrabble – skladaní slov z písmeniek. Okrem toho plnili rôzne aktivity v Knižnici cudzích jazykov. Najrýchlejším čitateľom na I. stupni sa stala Tamarka Marcinová a na II. stupni Oliver Javorský. Najviac slov v Scrabble poskladali Emka Hanudeľová za I. stupeň a Emka Kovaľová za II. stupeň a najšikovnejší mi hláskovačmi na I. stupni sa stali Tamarka Marcinová, Marek Jenčo a Lucia Bartle a na II. stupni Kristínka Horovská. Všetci účastníci boli odmenení diplomami, vecnou cenou a samozrejme dobrou náladou.

 • Exkurzia v pekárni
  14. marca sa žiaci 4.A triedy zúčastnili exkurzie v Šarišských pekárňach v Prešove. Ďeťom sa tam veľmi, veľmi páčilo. Určite to bol pre ne nezabudnuteľný zážitok. 
 • Rodičia a starí rodičia čítajú deťom!

  Do ŠKD celý týždeň chodili vzácne návštevy. Mamy a staré mamy žiakov z 1.D čítali deťom rozprávky. Vyskúšali si takto svoje čitateľské schopnosti, pobyt v klube a urobili radosť sebe aj deťom.

  Takýto pekný zážitok im sprostredkovala p. vychovávateľka Komárová, ktorá celú akciu pripravila.

 • Volejbal
  V dňoch 18. a 19.3.2014 sa uskutočnili obvodové kolá vo volejbale chlapcov a dievčat ZŠ. Aj naši žiaci mali možnosť zmerať si sily so svojimi rovesníkmi z ostatných prešovských škôl. Hralo sa na SŠ Ľ. Podjavorinskej. Družstvá, ktoré sa umiestnili na prvých dvoch miestach v skupine, postúpili do finále. Bohužiaľ našim chlapcom ani dievčatám sa nepodarilo postúpiť, hoci dievčatá skončili na 3. mieste len kôli horšiemu skóre.

  Našu školu reprezentovali títo žiaci: L. Brilla, Jurášek, Karniš, Kutáš, Nemčík, Olejár, Purdeš, Sidor, Turčok, Komorník, Migaš, Balogová Z., Gajdošová, Hajduková, Hurková, Kmecová, Orlovská, Petrová, Prokopová, Spišáková B. a K.

 • Marec - mesiac knihy
 • ŠKD - Maľované tričká

  Netradičná technika maľovania na tričká bola pre deti veľmi atraktívna a zaujímavá. Stali sa takto malými návrharmi. Výsledky boli naozaj pekné.
  Pri týchto aktivitách spolupracovali aj naše študentky a mali možnosť vidieť činnosť ŠKD aj takýmto spôsobom.

 • ŠKD súťaž "Hádanie, hlavy lámanie"
  Deti sa zahrali na  moderátorov. Čítali a lúštili hádanky. Odmenou bol diplom pre oddelenie.