Nedeľa 19. 8. 2018

bazén: 051/7753008

Duálne vzdelávanie - Správna voľba pre budúcnosť našich detí

Duálne vzdelávanie.pdf

- základné informácie o systéme duálneho vzdelávania

Prešov očami detí

Naša škola je zapojená do národného projektu:

„Podpora polytechnickej výchovy na základných školách“

Ďalšie projekty:

ŠKOLSKÝ ROK 2017/2018

• 02. až 06. júla 2018 8,00-12,00h

20. až 31. augusta 2018 8,00-12,00h

• Beh Olympijského dňa

Stalo sa už tradíciou, že koncom školského roka sa koná veľmi pekná akcia, ktorú organizuje Olympijský klub Prešov a je ňou „Beh Olympijského dňa“.

Naša škola patrí medzi nielen pravidelných, ale aj veľmi úspešných účastníkov tohto podujatia. Aj tento rok si prišli naši žiaci zabehať a držať sa myšlienky zakladateľa moderných OH Pierra de Coubertina – nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa.

Opäť sme boli úspešní. Kristína Krajňáková a Dano Lipka zvíťazili vo svojich kategóriach, Matej Krajňák a Samo Foriš obsadili 2. miesta. Sekunda delila Jakuba Špaka a Lenku Bednárovú od stupňa víťazov. Aj ostatní žiaci podali vynikajúce výkony, za ktoré sme na nich hrdí. Všetci sa už tešíme na nasledujúci ročník, ale teraz si užime zaslúžené prázdniny.

• Škola v prírode - I. turnus

V dňoch 4.6.- 8.6.2018 sa žiaci 4.A a 4.C triedy zúčastnili školy v prírode vo Vysokých Tatrách. V obci Stará Lesná sa týždeň cítili ako doma. Obohatili si svoje teoretické vedomosti o zážitky a skúsenosti. Videli veľa zaujímavých miest, prešli viac aj menej náročné túry. Utužili priateľstvá a vytvorili aj nové kamarátstva. Celý týždeň bol venovaný pohybu bez tabletov a telefónov.

Mgr. Katarína Šoltisová, Mgr. Slávka Březinová

• Dňa 30.5.2018 sa žiaci 3. a 4. ročníka zúčastnili XI. DETSKEJ ŠPORTOVEJ OLYMPIÁDY v športovom areáli ZŠ Šmeralova, Prešov. V dvoch kategóriách a piatich disciplínach si mohli preveriť svoju športovú zdatnosť. Medzi našich najlepších patrili: Eliška Mičková - 1. miesto v plávaní, Martin Halas - 2. miesto v plávaní, Matej Krajňák- 3. miesto v skoku do diaľky. Okrem nich bodovali aj ďalší žiaci z našej školy a tým sme si vybojovali 2. miesto zo 14 škôl v celkovom hodnotení súťažno-športového podujatia.

• Úžasný deň plný zážitkov - 26.5.2018

Slovami hlavnej organizátorky pani Moniky Brillovej:

"Športový deň s Májovkou" je prvou aktivitou v rámci projektu „Spolu to dokážeme“, ktoré zorganizovalo občianske združenie Športom k radosti. Športové podujatie, ktoré je určené pre deti po onkologickej liečbe a ich rodiny, podporilo mesto Prešov v spolupráci so Základnou školou Májové námestie 1. Hádam ani nie je vhodnejšie miesto na májové športové dni ako práve Májovka. Základná škola, ktorá má výborné podmienky na športovanie či už vo vonkajšom alebo vnútornom areáli. Podujatie prepojilo deti po liečbe so žiakmi školy, ktoré pomáhali deťom pri jednotlivých disciplínach."