Sobota 26. 5. 2018

bazén: 051/7753008

Duálne vzdelávanie - Správna voľba pre budúcnosť našich detí

Duálne vzdelávanie.pdf

- základné informácie o systéme duálneho vzdelávania

Prešov očami detí

Naša škola je zapojená do národného projektu:

„Podpora polytechnickej výchovy na základných školách“

Ďalšie projekty:

ŠKOLSKÝ ROK 2017/2018

• 23.5.2018 sa na atletickom štadióne na ZŠ Šmeralova uskutočnilo OK v atletike družstiev, na ktorom sme samozrejme nechýbali. Tradične tieto preteky vyhrávajú atléti zo ZŠ Šmeralova, ktorá je zameraná na atletiku. Našim dievčatám sa podarilo vybojovať 2. miesto a chlapci vo veľmi silnej konkurencii sa museli uspokojiť s neobľúbeným 4. miestom.

Napriek tomu dvaja naši žiaci zvíťazili vo svojich disciplínach a postúpili do KK.

Všetkým reprezentantom srdečne blahoželáme, ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy a želáme im ďalšie skvelé výkony nielen v športe.

• Spoznávať históriu nášho mesta sa 23. mája rozhodli žiaci 2.C a 2.D. Pomáhal im pri tom aj sprievodca p. Rázus. Deti mali zadané úlohy, po splnení ktorých mohli vyvolať ducha mesta. Čo sa im podarilo. Navštívili sme aj galériu, kde si po prehliadke umeleckých diel vyskúšali tvorivé dielne - vytvoriť návrh vlastného trička. Deň, s takýmto netradičným spôsobom výučby bol pre deti veľmi pútavý.

Mgr. Harbaľová

• Dňa 15. mája 2018 sa na našej škole uskutočnil 8.ročník Olympiády v ANJ (English Language Competition) pre 1. až 4.ročník, na ktorom sa zúčastnilo 61 žiakov.

Žiaci súťažili v kategóriách A - D (podľa ročníkov). Každý ročník mal pripravené úlohy tak, aby preverili u žiakov všetky jazykové komunikačné spôsobilosti a zručnosti.

Vyhodnotenie Olympiády v ANJ sa uskutočnilo 22. mája 2018. Prvé až tretie miesta boli ocenené diplomom a keksíkom, všetci súťažiaci boli odmenení ešte malou sladkosťou.

• Žiaci I.D triedy sa v piatok 11.5. pripravovali na slávnostný deň matiek. Celý deň tvorili úlohy o mamkách, čítali a písali o nej, napodobňovali jej prácu, do srdiečka vpísali aká je, pripravili jej malý darček. Ukončením tohto dňa bol pokus o vytvorenie prvej ilustrovanej knihy s názvom „Naše mamky“. Šikovní to žiaci!

Mgr. Tureková

• Naša redakcia školského časopisu Májovkár sa zúčastnila v Košiciach súťaže školských časopisov Perohryz 2018.

Súťaž vyvrcholila slávnostným vyhodnotením, ktoré bolo spojené s praktickými workshopmi s odbornou porotou a novinármi. Vymenili sme si nápady, skúsenosti a získali čestné uznanie.