Profil školy História školy Organizácia školy

Škola je zameraná na vyučovanie cudzích jazykov:

• anglický jazyk sa vyučuje od 1. ročníka,
  • nemecký jazyk alebo ruský jazyk sa vyučuje od 5. ročníka.

Dôraz kladieme na telesný vývoj žiakov:

• predmet plávanie sa vyučuje v 3. a 4. ročníku s časovou dotáciou 1 hodina týždenne,
  • telesná a športová výchova v 5.-9. ročníku je realizovaná tak, že jedna hodina týždenne je na bazéne a jedna hodina v telocvični prípadne na ihriskách,
  • škola ponúka možnosť na II. stupni navštevovať športovú triedu so zameraním na bedminton.

Rozmanitá mimoškolská činnosť:

• Od 01. 09.2009 bolo na škole zriadené školské stredisko záujmovej činnosti, ktoré je od 01. 01. 2013
    transformované na centrum voľného času, ktoré poskytuje žiakom mimoškolskú činnosť v  mnohých záujmových útvaroch  s rôznym zameraním. Škola sa snaží v priebehu školského roka rozširovať ponuky pre využitie voľného času rôznymi športovými a kultúrnymi aktivitami, a tým predchádzať  patologickým javom.
  • Neodmysliteľnou súčasťou školy je Školský klub detí. V činnosti ŠKD chceme v maximálnej miere vytvoriť žiakom čas a priestor na oddych a relaxáciu s dôrazom na uspokojovanie ich potrieb a záujmov, posilňovať priateľské vzťahy v kolektíve.