O škole Dokumenty Zamestnanci školy Rada školy Rada rodičov Bazén Kontakt
Navigácia
 •  

  ŠKOLSKÝ ROK 2017/2018

 • OK v atletike družstiev

  23.5.2018 sa na atletickom štadióne na ZŠ Šmeralova uskutočnilo OK v atletike družstiev, na ktorom sme samozrejme nechýbali. Tradične tieto preteky vyhrávajú atléti zo ZŠ Šmeralova, ktorá je zameraná na atletiku. Našim dievčatám sa podarilo vybojovať 2. miesto a chlapci vo veľmi silnej konkurencii sa museli uspokojiť s neobľúbeným 4. miestom.

  Napriek tomu dvaja naši žiaci zvíťazili vo svojich disciplínach a postúpili do  KK.

  Všetkým reprezentantom srdečne blahoželáme, ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy a želáme im ďalšie skvelé výkony nielen v športe.

 • Májovka mamám
 • Exkurzia - História mesta Prešov

  Spoznávať históriu nášho mesta sa 23. mája rozhodli žiaci 2.C a 2.D. Pomáhal im pri tom aj sprievodca p. Rázus. Deti mali zadané úlohy, po splnení ktorých mohli vyvolať ducha mesta. Čo sa im podarilo. Navštívili sme aj galériu, kde si po prehliadke umeleckých diel vyskúšali tvorivé dielne - vytvoriť návrh vlastného trička. Deň, s takýmto netradičným spôsobom výučby bol pre deti veľmi pútavý.

  Mgr. Harbaľová

 • Vyhodnotenie Olympiády ANJ na I. stupni

  Dňa 15. mája 2018 sa na našej škole uskutočnil 8.ročník Olympiády v ANJ (English Language Competition) pre 1. až 4.ročník, na ktorom sa zúčastnilo  61 žiakov.

  Žiaci súťažili v kategóriách A - D (podľa ročníkov). Každý ročník mal pripravené úlohy tak, aby preverili u žiakov všetky jazykové komunikačné spôsobilosti a zručnosti.

  Vyhodnotenie Olympiády v ANJ sa uskutočnilo  22. mája 2018. Prvé až tretie miesta boli ocenené diplomom a keksíkom, všetci súťažiaci boli odmenení ešte malou sladkosťou.          

  Všetkým účastníkom Olympiády v anglickom jazyku ďakujeme za účasť, víťazom gratulujeme a prajeme im veľa úspechov a veľa krásnych chvíľ na hodinách anglického jazyka.

  Vyhodnotenie Olympiády v ANJ 2018.pdf     

  Vypracovala: Mgr. Cabanová

 • Tematický deň – Deň matiek

  Žiaci I.D triedy sa v piatok 11.5. pripravovali na slávnostný deň matiek. Celý deň tvorili úlohy o mamkách, čítali a písali o nej, napodobňovali jej prácu, do srdiečka vpísali aká je, pripravili jej malý darček. Ukončením tohto dňa bol pokus o vytvorenie prvej ilustrovanej knihy s názvom „Naše mamky“. Šikovní to žiaci!

  Mgr. Tureková

 • Perohry 2018

  Naša redakcia školského časopisu Májovkár sa zúčastnila v Košiciach súťaže školských časopisov  Perohryz 2018.

  Súťaž vyvrcholila slávnostným vyhodnotením, ktoré bolo spojené s praktickými workshopmi s odbornou porotou a novinármi. Vymenili sme si nápady, skúsenosti a získali čestné uznanie.

 • Finále Nie drogám!

  V piatok 11.5.2018 sa uskutočnilo finále v poradí už 19. ročníka súťaže základných a stredných škôl „ Nie drogám“.

  Po suverénnom víťazstve našich žiakov v skupinových kolách (dosiahli sme najvyšší počet bodov zo všetkých škôl) sme boli favoriti aj vo finále. Prvú súťaž – skladanie hesla sme opäť zvládli najlepšie. Vyzeralo to veľmi sľubne, ale neskôr sa nám začala lepiť smola na päty. Niekoľko pádov v dôsledku šmýkajúcej sa podlahy nás pripravilo o lepší čas. A keď sa rozhodovalo o 3. mieste, bolo treba trafiť kolku gumenou loptou. No a viac šťastia mali naši súperi, ktorým sa kolku podarilo zhodiť.

  V celkovom hodnotení sme tak zo 16 zúčastnených škôl obsadili krásne 4. miesto. O tento úspech sa zaslúžili Oliver Midlár, Ela Lipovská, súrodenci Melánia a Alex Pribulovci, Kristína Krajňáková a Samo Foriš.

 • Testovanie 9-2018 - výsledková listina školy
 • Matičiari Májovkárom

  Vo štvrtok 26. apríla 2018 sa na Májovke konala beseda a dramatizácia scénky z udalostí Malej vojny. Členovia Mladej Matice sa predviedli vo vojenských uniformách a formou drámy objasnili žiakom 8. a 9. ročníka rôzne udalosti slovenských dejín. Poďakovanie patrí pani riaditeľke DMS v Prešove Mgr. Sláve Jurkovej a predsedovi MS JUDr. Mariánovi Gešperovi, ktorý viedol túto prednášku.

  Link na článok: http://matica.sk/mala-vojna-v-presove/

 • Deň otvorených dverí na hasičskej stanici HaZZ

  V piatok 4.5.2018 sa konal na hasičskej stanici HaZZ v Prešove Deň otvorených dverí. Túto ponuku využili aj naši siedmaci a formou zážitkového poznávania si učivo v chémii zopakovali a v praxi overili. Navštívili sme aj krajské múzeum, v  ktorom sme si pozreli vzácne staré hasičské a záchranné prepravné vozidlá. To bola pastva pre oči! 

  Triedy 7.A, 7.B a 7.C zažili vydarený slnečný piatkový deň.

  Vyučujúce: Mgr. Tarbajová, PaedDr. Repková, Mgr. Gombárová

 • Plavecké preteky - Stropkov

  Cesta do Stropkova sa oplatila. Tu sa stretli dňa 26. 4. 2018 na Memoriáli Klaudie Hockovej priaznivci plávania z poľského mesta Jasla, Stropkova a Prešova. Po rozvírení hladiny vody v bazéne ZŠ Konštantínova naši plavci v silnej konkurencii vyplávali najviac medailí. Získali sme spolu 34 medailí, z toho 13 zlatých, 11 strieborných a 10 bronzových. Ktorí boli najúspešnejší? Nájdete ich vo výsledkovej listine. Všetkým pretekárom srdečne gratulujeme.

  Mgr. D. Kručayová

 • Interaktívna hudobná rozprávka

  Deti z I.E dňa 25.4. prežívali dobrodružstvá v Amazonskom pralese a pátrali so Sherlockom Holmesom po záhadnom duchovi pralesa.

  Mgr. Anna Skladaná a Mgr. Alena Drabová

 • Zábavná angličtina

  Vo štvrtok 19.4.2018 sa žiaci prvého a druhého stupňa zabavili pri súťaži, kde si hravou formou precvičili anglický jazyk.

  Z 1. a 2. ročníka sa na 1. mieste umiestnila Emka Bukovinská

                                       2. miesto obsadila Elka Vaľová a na

                                       3. mieste bol Luke Samuel Scully Vrábeľ

  V 3. - 5.ročníku sa na 1. mieste umiestnila Vanessa Laura Fähndrich

                                     2. miesto obsadila Zuzana Pfefferová a na 

                                     3. mieste bola Natália Nahajčuková

  Všetkým víťazom blahoželáme a tešíme sa na druhý rok!

 • Akcia turistov - Žilina

  Chladnejšie ráno, potom nádherný slnečný deň. Takto sa začala v sobotu 21.4.2018 cesta turistov vlakom do Žiliny. 

  Krajské mesto nás privítalo horúcimi lúčmi slnka, až sme zobliekali vrchné časti odevov. Popri rieke Váh sme sa pešo vybrali do žilinskej miestnej časti Budatín, kde nás čakala prehliadka Budatínskeho zámku so sprievodcom. Pozreli sme si rozsiahlu zbierku drotárskych výrobkov a prešli sme celý komplex zámku aj s vežou a zámockým parkom.

  Po prehliadke sme sa peši vrátili do centra mesta, prezreli sme si historickú časť a pred spiatočnou cestou do Prešova sme sa občerstvili v OC Mirage.

  Vedúce krúžkov: PaedDr. J. Šoltésová, Mgr. M. Gombárová

 • ECO H2O TOUR s Thomasom Puskailerom a Ondrejom Antálkom

  Dňa 20.04.2018 boli všetky deti ŠKD pozvané na populárny eko-výchovný koncert ECO H2O TOUR s Thomasom Puskailerom a  Ondrejom Antálkom, ktorý sa konal na našej škole. 

  Vydali sme sa po ceste vody od prameňa k ústiu, spoznali kolobeh vody a jej význam pre človeka. Popremýšľali spolu nad tým, ako vodou šetriť. Hodinový interaktívny program, ktorého súčasťou boli súťaže, kvíz, eko-pesničky či krátke videá so známymi osobnosťami šoubiznisu deti veľmi zaujal. Na záver deti potešila aj autogramiáda Thomasa Puskailera a Ondreja Antáleka.

 • Čarovno - tanečný koberec v ŠKD

  V jedno štvrtkové popoludnie sa vychádzkový dvor na našej škole premenil na tanečný koberec. Celým areálom znela tanečná hudba, ktorá nenechala bez pohybu ani jedného poslucháča. Program moderovala p. vych. Petruščáková a zábavné popoludnie obohatili svojím vystúpením aj  Margarétka Olejárová a Lianka Krakovská. Na záver sme si všetci spoločne zatancovali „Mazurku“. Deti, ktoré absolvovali všetky pripravené disciplíny, boli odmenené medailami.

 • Nie drogám

  V piatok, 20.4.2018 naše družstvo v zložení Ela Lipovská, Oliver Midlár, Alex a Melánia Pribulovci, Kristína Krajňáková a Samo Foriš bez zaváhania zvíťazilo v skupinovom kole súťaže „Nie drogám“ a zabezpečilo si postup do finále. Veríme, že aj 11. mája podáme dobrý výkon, aby sme aj potom mali úsmev na tvári.

 • Škola v médiách
 • Výtvarná súťaž Rodina- mesto-ornament

  Žiaci 2.D triedy sa zapojili do 2. ročníka výtvarnej súťaže, ktorú vyhlásila Matica slovenská RODINA - MESTO - ORNAMENT.  Máme šikovných, tvorivých a kreatívnych žiakov a verím, že sa pridajú aj ostatní žiaci.

  zapísala: PaedDr. Marta Turóciová 

strana: