Výchovný poradca Harmonogram prijímacieho konania Prihláška na strednú školu Potvrdenie o nastúpení žiaka Dôležité webstránky Šikanovanie Systém duálneho vzdelávania Kam po ZŠ? Odbory a potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti

Koľko prihlášok môžem mať?

1. kolo prijímacieho konania

2 prihlášky

na 2 školy alebo na 1 školu (2 rozdielne študijné odbory na nej), kde je potrebné overenie špeciálnych schopností (talentová skúška)

2 prihlášky

na 2 školy alebo na 1 školu (2 rozdielne študijné odbory na nej), kde nie je potrebné overenie špeciálnych schopností

Spolu maximálne 4 prihlášky!

2 . kolo prijímacieho konania

1prihláška

na školu, ktorá nemá naplnený stav študentov a robí druhé kolo prijímacieho konania

Čo je obsahom prihlášky na SŠ?

Osobné údaje o žiakovi

Školské výsledky žiaka

Ocenenia žiaka

Údaje o zákonnom zástupcovi (obidvoch zákonných zástupcov)

• meno a priezvisko zákonného zástupcu
  • adresa zákonného zástupcu
  • e-mailová adresa zákonného zástupcu
  • telefónny kontakt

Ako sa pripravuje prihláška na strednú školu?

Na základe rozhodnutia žiaka a jeho zákonného zástupcu (škola a odbor) vypĺňa prihlášku zákonný zástupca elektronicky prostredníctvom Edupage – Prijímačky 2024.

Riaditeľ základnej školy overí správnosť údajov na prihláške a elektronicky ju potvrdí s prílohami na strednú školu.

Čo môže byť prílohou prihlášky?

Nascanované prílohy:

Potvrdenie od lekára v prípade, že žiak je držiteľom preukazu ZŤP.

Diplomy zo súťaží vyhlásených Ministerstvom školstva SR a podľa kritérií prijímacích pohovorov jednotlivých SŠ potvrdené notárom alebo riaditeľkou školy.

V prípade cirkevných SŠ odporúčanie cirkevného zboru a pod., ak to vyžaduje príslušná škola (všetko je uvedené v kritériách prijímania SŠ).