Svetový deň poézie - 21. 03. 2019 Akcie v školskom roku 2012/13 Vyhodnotenie Dňa školských knižníc 2012 Ocenenie knihomoľov Marec - mesiac knihy AKTIVITY Pssst! Ticho! Čítame si! Vyhodnotenie akcií - marec 2013 Marec - mesiac knihy - akcie Vyhodnotenie čitateľských aktivít Aktivity v školskom roku 2014/2015 Číta celá Májovka 2015 - vyhodnotenie Marcové čitateľské aktivity 2015 - vyhodnotenie Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice 2019/2020 Marec 2016 v školskej knižnici Marec mesiac knihy 2017 - aktivity Plán Školskej knižnice Knihomoľ  školský rok 2017/2018 Čitateľská dielňa 2017/2018 NAJZAUJÍMAVEJŠIE PODUJATIE ŠKOLSKEJ KNIŽNICE 2017/2018 Marec 2018 v školskej knižnici - aktivity NAJZAUJÍMAVEJŠIE PODUJATIE ŠKOLSKEJ KNIŽNICE 2018/2019 Najrýchlejší čítač v školskom roku 2018/2019 Svetový deň poézie - 21. 03. 2019 Čitateľský maratón 2019 Gesto pre mesto Plán práce školskej knižnice Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice 2019/2020 Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice 2019/2020Fotografie Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice 2020/2021 Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice 2021/2022 Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice 2022/2023

Vyhodnotenie čitateľských aktivít

Marec v našej škole už tradične patrí knihám. V tomto školskom roku sa niesol v znamení myšlienky:

„  Knihy – vitamíny pre dušu.“

Počas mesiaca kníh sme ich s chuťou užívali.

Prvý vitamín, ktorý sme zjedli, bola tvorba reklám v printovej a elektronickej podobe. Chceme, aby ste čítali, preto sme na knihy tvorili reklamy. Najviac hlasov od žiakov  získala reklama: „ Veď aj dobrí žiaci, môžu byť Poškoláci.“

Druhým vitamínom, ktorý užili najmä knihomoli, bola beseda so spisovateľkou Gabrielou Futovou. Nebola to obyčajná beseda! Pre pani spisovateľku sme pripravili rôzne zábavné úlohy. Najprv musela podľa indícií nájsť cestu do školskej knižnice. Po otvorení dverí sme ju obsypali farebnými konfetami a privítali ju tajným jazykom knihomoľov. Nasledovala skladačka nájdených slabík, čítanie reklám na jej knihy,  recitácia, paľba zvedavých otázok, pohybová hra, brainstorming s využitím hry „Tik - tak bum!“ na tému knižnica a G. Futová. Nechýbala autogramiáda, odovzdanie darčekov, ďakovného listu a príjemný pocit z netradičného stretnutia a spoločných čitateľských aktivít.

Tretím vitamínom bola súťaž Najrýchlejší čítač Májovky. V rýchlom čítaní si prišlo zmerať sily  43 odvážlivcov. Opäť zvíťazila Kristínka Horovská. Počtom 233 prečítaných slov za minútu prekonala svoj minuloročný rekord! Blahoželáme a ďakujeme všetkým súťažiacim.

Štvrtý vitamín užilo 605 žiakov a 24 učiteľov! Zapojili sa do nášho už tradičného tichého a hlasného spoločného čítania kníh v rovnakom čase  pod názvom Číta celá Májovka.

Piatym vitamínom bola výstava najnovších kníh zakúpených na základe ankety „Po akej knihe túžiš?“

Veľa vitamínov V Písmenkovom kráľovstve ponúkli vyučujúce prvých ročníkov a ich žiaci v knižnici predškolákom z MŠ Bratislavská a Zemplínska. Veľmi im chutili!

Knihomoľmi školy sa v tomto roku stali chalani!!! Z I. stupňa Adamko Repko z II. B za 29 prečítaných kníh a z II. stupňa Tobiáš Greško zo VI.B  za 16 prečítaných kníh a vedomostnú súťaž.

Všetkým žiakom a učiteľom srdečne ďakujeme za účasť v marcových čitateľských aktivitách /osobitné poďakovanie za pomoc pri realizácii aktivít patrí p. uč. Mojdisovej, Kasenčákovej a p. vych. Gorylovej/.

Zistili sme, že  májovkári čítajú radi a to je fajn, veď čítanie je veľkou devízou pre ďalšie úspešné vzdelávanie a život.  Príďte opäť do knižnice, požičajte si knihu a čítajte!

Knihomoli a   Mgr. T. Simoníková