Jún
29.05. – 02.06.2023 - Škola v prírode pre 4. ročník
29.05. – 01.06.2023 - Farmársky týždeň + MDD + koncert
02.06.2023 - účasť žiakov školy na súťaži Nie drogám
08.06.2023 - účasť žiakov I. stupňa na futbalovej súťaži zručnosti na ZŠ Važecká Prešov
13.06. -14.06.2023 - účasť žiakov školy na Plaveckom 3-boji – Super finále –celoštátne kolo v Šamoríne
23.06.2023 - realizácia kurzu OŽaZ – teoretická časť – na I. stupni 4 VH a na II. stupni v rozsahu 5 VH
26.06.2023 - realizácia kurzu OŽaZ – praktická časť a Didaktické hry – na I. stupni 4 VH a na II. stupni v rozsahu 5 VH.
28.06.2023 o 9.30 h - rozlúčka so žiakmi 9. ročníka na MsÚ Prešov
30.06.2023 o 8.00 h - ukončenie šk. roka 2022/2023 – odovzdávanie vysvedčení
Exkurzie:
Dátum
|
Trieda/y
|
Miesto
|
Zodpovedný/í
|
2. 6. 2023
|
9. A, B, C
|
STM Košice
|
Mihoková, Petro, Taišová
|
7.6.2023
|
3. C
|
Planetárium Prešov
|
Hudáčková
|
13. 6. 2023
|
2. A, D
|
Hasičská stanica Prešov
|
Marcinčinová, Skladaná
|
16. 6. 2023
|
2. B
|
Slovenská pošta – Epéria Prešov
|
Tureková
|
19. 6. 2023
|
5. A
|
Medikovo
|
Cabanová, Kecerová
|
20. 6. 2023
|
2.D
|
Návšteva knižnice
|
Skladaná, Kiseľová
|
22. 6. 2023
|
2. C, F
|
Škola v múzeu – spoznaj múzeum a práca historika
|
Tarasovičová, Štvartáková
|
22. 6. 2023
|
3. D
|
Historické centrum Prešova
|
Štefaňáková, Horenská
|
23. 6. 2023
|
4. A
|
Návšteva Ekoparku Prešov
|
Briešťanská
|
26. 6. 2023
|
4. A, D
|
Historické centrum Prešova
|
Briešťanská, Kaščáková
|
27. 6. 2023
|
2. A
|
Návšteva knižnice
|
Marcinčinová, Kmecová
|
27. 6. 2023
|
3. D
|
Návšteva Knižnice
|
Štefaňáková
|
Jún 2023
|
2. C, E, F, 1. D
|
Ihrisko Plaza Beach, Dni Prešova
|
Tarasovičová, Kopasová, Štvartáková, Turóciová
|
Školské výlety:
Dátum
|
Trieda/y
|
Miesto
|
Zodpovední
|
6. 6. 2023
|
2. C, F
|
Stará Ľubovňa
|
Tarasovičová, Štvartáková
|
7.6.2023
|
3.A, 3. D
|
Stará Ľubovňa
|
Sobotová, Štefaňáková
|
7. 6. 2023
|
3. C, 1. D
|
Stará Ľubovňa
|
Hudáčková, Turóciová
|
7. 6. 2023
|
3. B, E
|
Tatranská Lomnica
|
Kirňáková, Kuriľáková
|
8. 6. 2023
|
6. A, B
|
|
Kecerová, Kasenčáková
|
8. 6. 2023
|
7. B, 7. C
|
Betliar
|
Gombárová, Čekanová
|
8. 6. 2023
|
1. A, B, C, E
|
Košice ZOO
|
Šoltisová, Maľarová, Mrosková, Kroláková
|
12. 6. 2023
|
8. A, B, C, 6. C
|
Štrbské pleso
|
Palšová, Taišová, Paľová, Ješičová
|
12. 6. 2023
|
5. A, 5. B
|
Vydrovská dolina
|
Cabanová, Rovňáková
|
13. 6. 2023
|
2. B, E
|
Stará Ľubovňa
|
Kopasová, Tureková
|
15.- 17. 6. 2023
|
9. B
|
Ranč Pavlovce
|
Mihoková, Kručayová
|
16. 6. 2023
|
2. A, D
|
Stará Ľubovňa
|
Marcinčinová, Skladaná
|
25. -27. 6. 2023
|
9. C
|
Kysak
|
Kizivatová, Uličná
|
28. 6. 2023
|
7. A, D
|
Humenné
|
Kolcunová, Graca
|
28. 6. 2023
|
5. C, 6. D
|
Bardejov
|
Petejová, Juhásová
|
Kultúrne podujatie:
Dátum
|
Trieda/y
|
Miesto
|
Zodpovedný/í
|
12. 6. 2023
|
2. C, E, F
|
Divadlo Viola Kráska a zviera
|
Tarasovičová, Kopasová, Štvartáková
|
15. 6. 2023
|
4. B, E,
3. C
|
Divadlo Viola Statočný cínový vojačik
|
Matejová, Uhriňáková, Hudáčková
|
21. 6. 2023
|
2. A, 2. D, 4. A, 4. D
|
Divadlo Viola- Statočný cínový vojačik
|
Skladaná, Marcinčinová, Briešťanská, Kaščáková
|
Máj
03.05.2023 - beseda so spisovateľkou – I.C, 2VH
03.05.2023 – exkurzia Technické múzeum Solivar – IV.B, IV.E - 2.-4. VH
04.05.2023 - účasť žiakov na súdnom pojednávaní na Okresnom súde v Prešove – VIII.C
04.05.2023 - účasť žiakov na dejepisnom predstavení Viahistoria v kultúrnej miestnosti školy2 VH – 4. a 5. roč. 3 VH – 6. a 7. roč.
05.05.2023 - beseda s včelárom – II.A, II.D
05.05.2023 - účasť žiakov na súťaži v rétorike
09.05.2023 - divadlo Viola – III.B, III.F
09.05.2023 - prednáška o dospievaní - Čas premien – pre žiakov 7. ročníka - 4. VH chlapci; 5. VH dievčatá
10.05.2023 – OANJ pre žiakov 1. stupňa - 1.-4. VH
12.05.2023 - Listáreň a poštáreň - exkurzia na pošte – II.F
16.05.2023 - Deň mlieka – 1. stupeň
16.05.2023 - exkurzia do historického centra Prešova – III.D
16.05.2023 – realizácia medzinárodného testovania TIMSS – žiaci 4. ročníka, 1.–3. VH IV.A
17.05.2023 – realizácia medzinárodného testovania TIMSS – žiaci 4. ročníka, 1.–3. VH IV.C
17.05.2023 - návšteva Knižnice P. O. Hviezdoslava – II.A
18.05.2023 – exkurzia do Knižnice P. O. Hviezdoslava – II.D, 3.-4.VH
22.05.2023 - návšteva knižnice s besedou ku knihe Malá bosorka – II.F
22.5.2023 – Milujem svoje mesto – VI.B, 2.-3. VH
23.05.2023 - Majstrovstvá školy v plávaní – 1. stupeň, od 14.00h
23.05.2023 - exkurzia do Knižnice P. O. Hviezdoslava – III.D
25.05.2023 - účasť žiakov na FO kat.G
26.05.2023 - realizácia kurzu Finančná gramotnosť
29.05.-1.6.2023 - Farmársky týždeň
29.05. - 02.06.2023 - realizácia školy v prírode pre žiakov 4. ročníka.
31.05.2023 - Deň matiek – II.A
31.05.2023 - účasť žiakov 4. ročníka vo finále súťaže Šikovný chlapec, šikovné dievča
Apríl
01. 04. – 30. 04. 2023 - zápis do 1. ročníka
05. 04. 2023 - Metodický deň - riaditeľské voľno pre žiakov 1. – 9. roč.
06. 04. – 11.04. 2023 - Veľkonočné prázdniny
12. 04. 2023 - okresné kolo matematickej olympiády kategórie Z 7-9
13.04. 2023 - Ľudské telo s biológom – prednáška a hravé aktivity v ŠKD
14.04. 2023 - preventívna aktivita na tému „Naučme sa spolu vychádzať“ - 2. VH 6.D, 3. VH 8.C, 4. VH 8.A
14.04.2023 - exkurzia Osvienčim - 9. A a 9. C
17. 04. 2023 - projekt Deň Zeme – II. stupeň – odborné prednášky, outdoorové aktivity, hry v prírode, upratovanie v okolí školy, výsadba drevín - podľa rozpisu
18. 04. 2023 - ekovýchovný program v Regionálnom centre ochrany prírody v Prešove – „Prečo má bocian dlhé nohy?“, „O medveďovi spachtošovi“ - 2. C, 2. E, a 2. F
19. 04. 2023 - Kvíz o Veľkej Británii - 1. VH
19. 04. 2023 - krajské kolo fyzikálnej olympiády
20. 04. 2023 - exkurzia do Slovenského rozhlasu v Košiciach - 7. B a 7. C
21. 04. 2023 - Festival „Zvedavé čítanie“ na 1. stupni
21. 04. 2023 - súťaž Slávici z lavice
21.04.2023 - exkurzia Osvienčim - 9. B a 8. D
24. 04. 2023 - projekt Deň Zeme - I. stupeň
27. 04. 2023 - testovanie Komparo pre 4. ročník - 1. – 3. VH
Návšteva knižnice P.O. Hviezdoslava pobočka Sekčov.
14. 04. 2023 - 2. D
18. 04. 2023 - 3. D
19. 04. 2023 - 2. A
26. 04. 2023 - 1. E
Marec
2.3.2023 - návšteva planetária v Prešove – 3. A a 3. D, 2-3 VH
2.3.2023 - účasť žiakov školy na KK v stolnom tenise - Spišská Stará Ves
2.3.2023 - účasť žiakov školy na okresnom kole v basketbale
3.3.2023 - beseda so včelárom – „Nakuknime k včelám“ pre žiakov 2. C a 2. F
15.3.2023 - účasť žiakov školy na okresnom kole fyzikálnej olympiády
16.3.2023 - účasť žiakov na súdnom pojednávaní - 8. A a 8. B, 1-3 VH
20.3.2023 - OK Pytagoriády pre 3. - 5. ročník
21.3.2023 - OK Pytagoriády pre 6. - 7. ročník
21.3.2023 - účasť prihlásených žiakov školy na online súťaži ekoolympiáda - 7., 8. ročník
22.3.2023 - Testovanie 9 – 2023
23.3.2023 - účasť prihlásených žiakov školy na online súťaži ekoolympiáda - 9. ročník
24.3.2023 - zapojenie žiakov 2.-4. ročníka do projektu Moduly –Flag Futbal, Cheerleading
24.3.2023 - účasť žiakov školy na školskom kole biologickej olympiády
24.3.2023 - účasť žiakov školy na okresnom kole súťaže Slávici z lavice
24.3.2023 - zapojenie žiakov školy do výtvarnej súťaže Vesmír očami detí
27.3.2023 - realizácia matematickej súťaže Matematický klokan
28.3.2023 - účasť žiakov I. a II. stupňa na okresnom kole v súťaži HK – próza
28.3.2023 - účasť žiakov na OK biblickej olympiády
29.3.2023 - účasť žiakov I. a II. stupňa na okresnom kole v súťaži HK - poézia
29.3.2023 - Deň otvorených dverí
od 30.3 do 31.3.2023 - účasť žiakov 8. a 9. ročníka na online súťaži Ekonomická olympiáda
30.3.2023 – 6.4.2023 - zapojenie školy do EKO súťaže Odpad je poklad, súťaž medzi mestami Prešov – Žilina
31.3.2023 - zapojenie žiakov školy do súťaže Mini Krimichémia
marec 2023 - realizácia projektu školy na hodinách náboženskej výchovy – „Ruky nádeje“, „Pridaj ruku k pokoju
Návštevy knižnice:
03.3.2023 - 2.C, 3-4 VH
14.3.2023 - 5.C, 3-4 VH
14.3.2023 - 3.B, 1-2 VH
15.3.2023 - 2.B
16.3.2023 - 2.A, 2.D
17.3.2023 - 1.D, 3-4 VH
21.3.2023 - 3.D, 2-3 VH
21.3.2023 - 3.E, 3-4 VH
22.3.2023 - 3.C, 3-4 VH
22.3.2023 - 1.D, 3-4 VH
23.3.2023 - 1.D, 3-4 VH
27.3.2023 - 1.B
28.3.2023 - 1.A , 1-2 VH
29.3.2023 - 1.C, 1.E
30.3.2023 - 2.F, 3-4 VH
Projekty školskej knižnice v marci:
14.3.2023 - Číta celá Májovka
16.3.2023 - Najrýchlejší čítač
24.3.2023 - Čítanie starších žiakov mladším
Celý mesiac výstava nových kníh v knižnici
Február
01.02.2023 - divadelné predstavenie v anglickom jazyku v kine Scala - I. stupeň
06.02.2023 – herné dopoludnie s Mattelom v OC Eperia - 2.C , 2.F
07.02.2023 - návšteva knižnice - 3.D
09.02.2023 – herné dopoludnie s Mattelom v OC Eperia - 1.D, 2.E
13. - 17. 02.2023 - lyžiarský výcvik pre žiakov 7. ročníka - I. turnus
14.02.2023 - návšteva knižnice - 2. A
14.02.2023 - obvodové kolo biologickej olympiády kat. C, Z
15.02.2023 - realizácia a účasť žiačky školy na KK súťaže Šaliansky Maťko
17.02.2023 - návšteva knižnice - 2.D
20.02. - 24.02.2023 - lyžiarský výcvik pre žiakov 7. ročníka - II. turnus
20.02.2023 - školské kolo Hviezdoslavov Kubín I, II. a III. kategória (poézia, próza) - I. stupeň
28.02.2023 - školské kolo Hviezdoslavov Kubín I, II. a III. kategória (poézia, próza) - II. stupeň
do 28.02.2023 - účasť žiakov školy na výtvarnej a literárnej súťaži, ktorú organizuje Územná organizácia Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR Prešov
Január
12.1.2023 - školské kolo súťaže biologickej olympiády kat. C
17.1.2023 - návšteva knižnice - 2. A
18.1.2023 - návšteva knižnice - 2. D
18.1.2023 - okresné kolo súťaže Šaliansky Maťko
19.1.2023 - okresné kolo OANJ
25.1.2023 - okresné kolo matematickej olympiády - Z5, Z9
December
02.12.2022 - preventívna aktivita: Internetová bezpečnosť detí a mládeže. Nástrahy spojené s online priestorom. Nenávistné prejavy na internete
Trieda
|
Vyuč. hodina
|
Zodpovedný pedagóg
|
8.C
|
2.
|
A. Taišová
|
8.D
|
3.
|
A. Joneková
|
8.A
|
4.
|
J. Paľová
|
8.B
|
5.
|
M. Gombárová, Ľ. Kolcunová, A. Čičillová
|
06.12.2022 - Mikuláš v škole
06.12.2022 (1.-4.VH) - návšteva Planetária Prešov – IV.A + IV.D
07.12.2022 - preventívna aktivita: Prevencia a eliminácia rizikového správania, delikvencie a kriminality, záškoláctva a na podporu právneho vedomia žiakov, opatrenia proti šíreniu legálnych /tabak, alkohol/ a nelegálnych drog. – VIII.C
07.12.2022 (1.-4. VH) - Pytagoriáda pre 3. – 5. ročník
08.12.2022 (3.-4. VH) - Pytagoriáda pre 6. – 8. ročník
09.12.2022 - súťaž Lomihlav – vybraní žiaci 9. ročníka
13.12.2022 (1.-2. VH) - návšteva knižnice Sekčov – II.D
13.12.2022 (1.-4. VH) - návšteva planetária v Prešove – III.B + III.E
13.12.2022 (1.– 3. VH) - riaditeľské previerky zo SJL a MAT v 9. ročníku
13.12.2022 - Vianočné vystúpenie v Centre sociálnych služieb Vita vitalis – II.E + IV.E
14.12.2022 (5.-6. VH) - školské kolo súťaže Šaliansky Maťko – vybraní žiaci 4.-7. ročníka
14.12.2022 (2.-4. VH) - návšteva knižnice Sekčov – II.A
15.12.2022 (1.- 4.VH) - návšteva planetária v Prešove – IV.B + IV.E
18.12.-22.12.2022 - Lyžiarsky kurz pre žiakov 8. ročníka
19.12.2022 - Vianoce s Májovkou - kultúrny program o 17.00 h
20.12.2022 (3.– 4. VH) - návšteva Súkromnej MŠ Plzenská 11 - I.B
do 20.12.2022 Vianočná pohľadnica - výtvarná súťaž organizovaná ABC CVČ v Prešove
21.12.2022 (2.- 3. VH) - návšteva MŠ Zemplínska 11 - I.B
November
28.10. - 1.11.2022 - Jesenné prázdniny
03.11.2022 - počas 2 - 3 VH - realizácia besedy na tému Štúrovská generácia a štúrovci pre triedy 7. B, 8. C, 9. A, 9. B, 9. C, ktorú zabezpečuje Matica slovenská Prešov kultúrnej miestnosti
07.-11. 11.2022 - účasť žiakov 3. - 9. ročníka na informatickej súťaži iBobor
09.11.2022 - 3 - 4 VH - návšteva filmového predstavenia EKOTOPFILM junior 2022 v kine Cinemax Novum Prešov pre žiakov 6. ročníka
10.11.2022 - návšteva divadelného predstavenia – Medovníkový domček – 1. - 4. ročník
10.11.2022 - 1 - 3 VH - realizácia testovania KOMPARO pre žiakov 9. a 8. ročníka
15.11.2022 - návšteva knižnice na Sekčove – žiaci 2. A triedy
16.11.2022 - návšteva knižnice na Sekčove – žiaci 2. D triedy
16.11.2022 - návšteva planetária – žiaci 2. C a 2. F
22.11.2022 o 8.30 h (1-3 VH) - návšteva divadelného predstavenia v anglickom jazyku v kine Scala s názvom Last wish (Posledné želanie) pre žiakov II. stupňa
23.11.2022 - realizácia školského kola Geografickej olympiády
24.11.2022 - účasť žiakov 9. B triedy na Okresnom kole technickej olympiády
30.11.2022 - realizácia súťaže Všetkovedko pre žiakov 2. - 4. ročníka
30.11.2022 - realizácia školského kola Olympiády v anglickom jazyku
november 2022 - zapojenie žiakov do súťaže Krimichémia
Október
3.10.2022 - návšteva knižnice – žiaci 2. A triedy.
4.10. 2022 - Deň zvierat - zbierka pre karanténnu stanicu PO, projekt na I. stupni – aktivity, kvízy a výtvarné práce
4. 10. 2022 o 11.00 h - účasť žiakov 3. C, 4. A, 4. B,4. C, 4. D, a 4. E na podujatí Bienále animácie v kine Scala
7.10.2022 - účasť žiakov I. stupňa na Filmovom festivale Pocity, rozprávka Kvik.
11.10.2022 - realizácia školského kola Technickej olympiády
10. – 14.10.2022 - realizácia projektu Deň zdravej výživy
11.10.2022 - exkurzia pre žiakov 8. ročníka – Banská Štiavnica
12.10.2022 - exkurzia pre žiakov 7. ročníka – Liptov
13.10.2022 - realizácia školského kola Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry
14.10.2022 - návšteva planetária – žiaci 2. B a 2. E triedy
17.10. 2022 o 16.00 h - prezentácia školy kultúrnym programom pred NS Opál Prešov
24.10.2022 - Medzinárodný deň školských knižníc - Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice. Téma - Ako mám rád školskú knižnicu.
október 2022 -
- realizácia projektu na I. stupni – Medzinárodný deň seniorov
- realizácia projektu na I. stupni - Záložka do knihy spája školy - 13. ročník česko-slovenského projektu v spolupráci so Slovenskou pedagogickou
- zapojenie žiakov školy do výtvarnej súťaže Európsky deň mobility
- zapojenie žiakov II. stupňa do projektu Cena dieťaťa – žiacke hodnotenie poviedok a básni
- účasť žiakov 3. a 4. ročníka v súťaží Šikovné dievča - Šikovný chlapec
28. 10. a 31. 10. 2022 (piatok a pondelok) - Jesenné prázdniny
01. 11. – štátny sviatok - pracovné voľno