Výchovný poradca Harmonogram prijímacieho konania Prihláška na strednú školu Potvrdenie o nastúpení žiaka Dôležité webstránky Šikanovanie Systém duálneho vzdelávania Kam po ZŠ? Odbory a potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti

Šikanovanie

Neprehliadni, ak sa trápiš kvôli šikanovaniu

Pomôžem ti!

Volám sa Denisa Kručayová. Som výchovná poradkyňa. Nájdeš ma v kabinete 3. pavilónu na poschodí, číslo dverí 77.

Konzultačné hodiny  : utorok - 12:00 do 13:30
                                      streda - 8:00 do 8:45
                                      štvrtok - 8:00 - 8:45
                                      piatok - 8:00 do 8:45

Viem, že je to veľmi ťažké. Cítiš sa sám, je ti smutno, máš strach a nevieš, čo máš robiť. Prečítaj si preto nasledujúce riadky.

Čo je to šikanovanie?

Za šikanovanie sa považuje to, keď jeden alebo viacej žiakov úmyselne, väčšinou opakovane ubližuje druhým. Znamená to, že ti niekto, komu sa nemôžeš ubrániť, robí, čo je ti nepríjemné, čo ťa ponižuje, alebo jednoducho bolí – strká do teba, nadáva ti, schováva ti veci, bije ťa. Ale môže ti znepríjemňovať život aj inak – ohovára ťa,intriguje proti tebe, navádza spolužiakov, aby s tebou nehovorili a nevšímali si ťa.

Prečo si šikanovaný?

Nie je to preto, že si zlý alebo preto, že si to nejako zaslúžiš. Chyba nie je v tebe, ale v zlých vzťahoch medzi žiakmi vašej triedy alebo školy. Prevláda v nich bezohľadnosť, alebo násilie.

Ako sa môžeš ubrániť?

Nevzdávaj sa a urob nasledujúce:

• Obráť sa na mňa ako výchovného poradcu. Môžem ti skutočne pomôcť, budem ti veriť a neprezradím ťa.
  • Povedz to triednej učiteľke alebo ktorejkoľvek učiteľke či učiteľovi, ktorým dôveruješ. Povedz to svojim rodičom.
  • Ak nenájdeš odvahu povedať to mne, učiteľom ani svojim rodičom zavolaj bezplatnú Linku detskej dôvery: 055/2347272, Linku Nezábudka: 0800 800 566 alebo Linku detskej istoty: 116 111.

Ľudia ti budú veriť. Nie si sám, kto sa takto trápi.

Hľadáš pomoc?

www.kozmove-dobrodruzstva.sk