Školské noviny Májovkár Špeciálne vydanie Májovkára Rodí sa nové číslo školských novín... Výherné práce Karolíny Fritzovej

Zhrnutie práce časopisu Májovkár 2017/2018

Milí Májovkári!

Na úvod by som si dovolil citovať z jednej múdrej knihy: ,,Tam, kde si všetci myslia to isté, sa veľa nemyslí."

V bežných situáciách v našej redakcii sa snažíme myslieť inak. Keď si otvoríte ,, random" časopis resp. denník, tak zistíte, že všetky sú založené na jednej báze, jednom algoritme. Umenie vytvoriť kvalitnú a poctivú prácu si vyžaduje veľa usilovnej práce, námahy, precíznosti. Celý školský rok 2017/2018 sme sa snažili riadiť týmto heslom. Svedčia o tom naše "patentované" kategórie na našom webe, v ktorých sme sa snažili porozumieť problematike tém dnešného sveta múdrosťou, espritom. Celkovo si myslím, že si môžeme túto kolónku označiť termínom ,,dosiahnuté ". Hovorím to každý rok, ale aj rok 2017/2018 uplynul veľmi rýchlo. Ani sme sa nenazdali a väčšina členov v našej redakcii už preberá pevné žezlo deviatakov. Myslím si, že situácie, v ktorých čas zohráva signifikantný aspekt, často uvažujeme o istej korekcii, ako sme mohli jednotlivé úkony  vykonať resp. poňať inakšie. Myslím si, že by sme o tom nemali veľa uvažovať.  Keď si spomeniem,  koľkokrát sme upravovali články, ... a nakoniec sme prišli na to, že to bolo najlepšie úplne v samotnom počiatku.

Práve to nás vytvára výnimočnými. Májovkármi, ktorí kreujú srdce Májovky. Ako šéfredaktor časopisu Májovkár vám všetkým želám príjemné prázdniny, veľa oddychu a aby ste načerpali veľa nových čerstvých síl do nasledujúceho školského roka 2018/2019.

Váš šéfredaktor Marek Jenčo.

Milí naši čitatelia!

Aj tento rok je Májovkár v kurze. S novými tvárami a s novými nápadmi sa posúvame vždy ďalej a oslovujeme vás každý štvrťrok s novým číslom, v ktorom je novinkou ŽOLÍK, spôsob ako sa vyhnúť skúšaniu.

Tak neváhajte a začítajte sa do našich zaujímavých rubrík! smiley

Vaša (cool) redakčná rada!

Šéfredaktor:  Marek Jenčo 9.A

Zástupcovia šéfredaktora:  Martin Kóša 9.A,

Členovia redakčnej rady: Peter Kuhajdík 5.D, Nina Mária Hanušíková 7.B, Sebastián Milan Havelka 7.B, Noemi Grešková 8.C, Daniel Guľas 9.A, Anton Kizivat 9.C, Marián Šimkovič 9.B, Tomáš Drab 5.A, Róbert Gomboš 9.A, Adam Marcin 8.A.

Vaše príspevky a postrehy očakávame na adrese: majovkar.majovka@gmail.com

2013/2014

1. čislo - október.pdf                         2. číslo - december.pdf                           3. číslo - marec/apríl.pdf