Školské noviny Májovkár Špeciálne vydanie Májovkára Rodí sa nové číslo školských novín... Výherné práce Karolíny Fritzovej

Špeciálne vydanie Májovkára

Každá  krásna rozprávka má svoj koniec. Pre mňa bolo tou krásnou rozprávkou pôsobenie v školskom časopise Májovkár, v ktorom sme sa kvalitou a precíznosťou našej práce vytiahli tento rok až na celoslovenskú pôdu najlepších školských časopisov. V súťaži KALOKOGATIA 2014 sme získali nádherné druhé miesto. Vytkli nám drobné detaily, ale naopak nás celkom slušne vychválili. Toto významné umiestnenie nabudilo celú redakčnú radu, aby v takejto úslužnej a úspešnej tvorivej práci pokračovala aj naďalej. A čo nás tešilo najviac, bol dopyt po každom čísle nového Májovkára, hoci mnohým sa v záujme nákladu (110 ks) nezvýšilo. Unikátom bol totiž žolík, ktorý umožnil žiakom ospravedlnenie za nepripravenosť na vyučovanie.

Snáď ešte dodám, že tento rok je posledným v Májovkári aj pre ostatných šikovných redaktorov, vrátane Andreja Hofera, Petra Gondu, Anity Sventekovej a Aničky Bednárovej. Tento krát patrí časopis mladšej generácii novinárov.

Prajeme im teda veľa síl a elánu, aby zvládli nadobúdať nové informácie, pracovať s otázkami, písať kvalitné články a vymýšľať nové rubriky, ktoré by mohli osviežiť jadro časopisu, a tak by dokázali povzbudiť každého Májovkára k čítaniu pestrých stránok.

Šéfredaktor Samuel Ondrija

Špeciálne vydanie Májovkára.pdf