Svetový deň poézie - 21. 03. 2019 Akcie v školskom roku 2012/13 Vyhodnotenie Dňa školských knižníc 2012 Ocenenie knihomoľov Marec - mesiac knihy AKTIVITY Pssst! Ticho! Čítame si! Vyhodnotenie akcií - marec 2013 Marec - mesiac knihy - akcie Vyhodnotenie čitateľských aktivít Aktivity v školskom roku 2014/2015 Číta celá Májovka 2015 - vyhodnotenie Marcové čitateľské aktivity 2015 - vyhodnotenie Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice 2019/2020 Marec 2016 v školskej knižnici Marec mesiac knihy 2017 - aktivity Plán Školskej knižnice Knihomoľ  školský rok 2017/2018 Čitateľská dielňa 2017/2018 NAJZAUJÍMAVEJŠIE PODUJATIE ŠKOLSKEJ KNIŽNICE 2017/2018 Marec 2018 v školskej knižnici - aktivity NAJZAUJÍMAVEJŠIE PODUJATIE ŠKOLSKEJ KNIŽNICE 2018/2019 Najrýchlejší čítač v školskom roku 2018/2019 Svetový deň poézie - 21. 03. 2019 Čitateľský maratón 2019 Gesto pre mesto Plán práce školskej knižnice Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice 2019/2020 Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice 2019/2020Fotografie Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice 2020/2021 Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice 2021/2022 Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice 2022/2023

Naši žiaci znovu dokázali, že kniha je ich dobrým priateľom

Mesiac marec už tradične patrí knihám. Tak to bolo aj v našej škole. Uskutočnili sa  rôzne čitateľské aktivity a do popredia sa dostala obyčajná kniha.

Tiché a hlasné spoločné čítanie kníh v rovnakom čase  pod názvom Číta celá Májovka spojilo na pár minút 572 prítomných v škole. V súťaži Najrýchlejší čítač si prišlo zmerať sily 53 odvážlivcov. Najrýchlejšia bola Kristínka Horovská z V.C. Prečítala 210 slov za minútu a vedela správne odpovedať  na rôzne otázky. Pod názvom Psst! Ticho! Čítame si! sa v školskej knižnici uskutočnilo zábavné čitateľské popoludnie pre „závislých od kníh.“ Dievčatá, dychtivé po čítaní, sa stretli  na babskej jazde pod názvom: Neseďte pri nete, ale  čítajte, nech nie ste vymleté! Do ankety Po akej knihe túžiš? sa zapojilo najviac žiakov zo IV.D. Zistili sme, že knihomoli by radi uvítali v školskej knižnici knihy: Operácia orech a iné dedkoviny od A. Gregušovej, Babka na rebríku od D. Dušeka, Železný muž od T. Hughsa, novinky G. Futovej, a M. Hlušíkovej, Kluby záhad T. Brezinu, knihy o psoch. Výtvarná aktivita Čítam, čítaš, čítame... ukázala, aké šikovné ruky a fantáziu majú naši výtvarne nadaní žiaci. Knihomoľom školy sa stala na I. st. K. Rusňáková zo IV.D a na II. st. A. Terifajová zo VII.B za najviac prečítaných kníh a vedomostnú súťaž.

Rôzne aktivity a vyučovacie hodiny v knižnici formujú vzťah našich žiakov k čítaniu, ku knihe a k  pravidelným návštevám knižnice. Ak sme Vás inšpirovali, tak šup - šup, do čítania, aj keď už nie je marec! J

Mgr. T. Simoníková a knihomoli

Knižné darčeky

Huráááá! Aj v našej školskej knižnici sme mali Vianoce. Dostali sme krásny darček - nové knihy, po ktorých sme veľmi túžili! Ďakujeme vedeniu školy za toto nádherné prekvapenie a navrhujeme našim spolužiakom a učiteľom, aby sa s nami podelili o vianočné knihy, ktoré si našli doma, pod stromčekom. Stačí vhodiť do škatuľky / Vianočné knihy májovkárov/, ktorá bude vo vestibule, papierik s názvom knihy a svojím menom. Sme zvedaví, aké knihy vás potešili a zistíme, ktoré momentálne fičia!

Ďakujeme!
                                                                                                       Knihomoli a Mgr. T. Simoníková