Akcie

Plavecké sústredenie

Aj tento rok sa naši žiaci 3. až 9. ročníka zúčastnili plaveckého sústredenia na Drienici. Absolvovali sme tréningy, kondičnú prípravu, výstup na Lysú, relax a užili sme si veľa zábavy.

Plavecká štafeta

Naše mesto sa zapojilo do celoeurópskej kampane „Týždeň v pohybe“, ktorá prebiehala od 29. septembra do 5. októbra 2014. Súčasťou tejto kampane mesto Prešov zorganizovalo 2. októbra už tretí ročník plaveckej štafety, do ktorej sa zapojilo celkovo 904 plavcov mesta Prešov. Túto akciu podporilo aj 211 žiakov z našej základnej školy, za čo im veľmi pekne ďakujeme.

Zahrajme sa v bazéne

A opäť prešiel jeden rok a my sme sa stretli v sobotu 22.03.2014 na športovo-súťažnom predpoludní v bazéne na našej škole. Podujatie sme zorganizovali pre rodičov a žiakov 2. až 4. ročníka. Toto pozvanie prijalo 52 plavcov z radov detí a rodičov. Rodičia si mohli s deťmi  zaskákať do vody, plávať s doskami, plutvami a súťažiť v lovení predmetov a o najrýchlejších jazdcov vo vode. Najúspešnejšie rodiny boli odmenené diplomom.

Plavecké sústredenie - Zemplínska Šírava

V dňoch 12.10. - 14.10.2013 sa naši plavci 2. až 8. ročníka zúčastnili plaveckého sústredenia na Zemplínskej Šírave.  Spolu 38 žiakov si zdokonaľovalo nielen svoj plavecký štýl ale aj kondičku.  V príjemnom a peknom prostredí načerpali novú silu. Do školy odchádzali s peknými zážitkami. Mgr.M.Hudáčková, Mgr.D.Kručayová, Ing.Mgr.D.Matejová

Plavecké sústredenie - Jaslo

Každoročná príprava našich najlepších plavcov na novú sezónu v šk. roku 2012/2013 sa tento rok uskutočnila v poľskom meste Jaslo. Spoločné sústredenie žiakov ZŠ Májového námestia a žiakov ZŠ zo Stropkova prinieslo veľa krásnych, veselých, športových a priateľských chvíľ.

Zahrajme sa v bazéne

V sobotu 13.04.2013 sme sa opäť po roku stretli na športovo-súťažnom predpoludní v bazéne na našej škole. Podujatie sme zorganizovali pre rodičov a žiakov 1. stupňa. Rodičia si mohli s deťmi  zaskákať do vody, plávať s doskami a súťažiť v lovení predmetov. Najúspešnejšie „lovecké rodiny“ boli odmenené diplomom.