Športové triedy - bedminton Kritéria prijatia do ŠT Talentové skúšky Aktivity Úspechy Účasť na športových súťažiach - výsledky

Športové triedy

Kritéria prijatia do ŠT

Základná škola Májové námestie 1, 080 01 Prešov

Kritériá na prijatie žiaka do športovej triedy so zameraním na bedminton
pre školský rok 2024/2025

Vyučovanie v športovej triede so zameraním na bedminton sa realizuje na 2. stupni v 5. - 9. ročníku. Športová príprava je súčasťou výchovno-vzdelávacieho procesu. V jednotlivých ročníkoch je zriadená jedna trieda, v ktorej sú zaradení spoločne chlapci i dievčatá.

V súlade so Zákonom č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) pre školský rok 2024/2025 určujem nasledovné kritériá:

Počet prijímaných žiakov25

Podmienky prijatia:

• žiadosť zákonného zástupcu a jeho súhlas so zaradením žiaka do športovej triedy so zameraním na bedminton,
  • úspešné absolvovanie testov na všeobecnú pohybovú výkonnosť (časť A) a testov so zameraním na zistenie zručnosti v bedmintone (časť B),
  • prospech žiaka (časť C),
  • psychodiagnostické vyšetrenie,
  • potvrdenie lekára o zdravotnej spôsobilosti.

A/ TESTY VŠEOBECNEJ POHYBOVEJ VÝKONNOSTI  (VPV)

1/ člnkový beh 10 x 5 m

2/ skok do diaľky z miesta

3/ výdrž v zhybe

4/ ľah – sed

5/ hĺbka predklonu

• popis, realizácia a hodnotenie testov VPV v zmysle školského vzdelávacieho programu pre 2. stupeň základných škôl.

B/ TESTY SO ZAMERANÍM NA ZISTENIE ZRUČNOSTÍ V BEDMINTONE

1/ hod košíkom

2/ spodný úder

3/ horný úder

4/ hra

- hod košíkom v cm, spodný a horný úder a hra stupnicou  1 - 5

C/ PROSPECH ZO SLOVENSKÉHO JAZYKA A MATEMATIKY

- priemer známok  1 - 3 (max. 3,00)

Podľa výsledkov testov sa stanoví poradie uchádzačov do športovej triedy. Prijatým žiakom bude vydané oznámenie, prípadne rozhodnutie o prijatí.

Žiadosť zákonného zástupcu je potrebné doručiť najneskôr do 11. marca 2024 na riaditeľstvo školy.

Talentové skúšky sa uskutočnia 12. marca 2024 (15. 00 - 17. 00 h) v telocvični školy (pre žiakov iných škôl).

Kontaktnou osobou pre prijímacie konanie (testy všeobecnej pohybovej výkonnosti a testy so zameraním na pohybovej zručnosti v bedmintone) je Mgr. Daniel Orlovský (0905 218 187).

V Prešove dňa 30. novembra 2023                                                      PaedDr. Dana Štucková