Rodičovské združenie (ďalej len RZ) je dobrovoľné neziskové občianske združenie rodičov, alebo iných zákonných zástupcov žiakov Základnej školy Májové námestie č.1 Prešov, založené v súlade so zákonom č.83/1990 Zb. o združovaní občanov v znení neskorších predpisov.
RZ je samostatný právny subjekt s právnou subjektivitou. Spolupracuje s vedením školy pri riešení problémov výchovy a vzdelávania žiakov, pri koncipovaní a organizovaní záujmovej činnosti žiakov školy, pri zabezpečovaní kultúrnych, alebo športových podujatí školy, pri organizovaní domácich a zahraničných stykov školy a pri usmerňovaní vzťahu rodičov ku škole a naopak. V rámci svojich možností poskytuje škole materiálnu, organizačnú a personálnu pomoc pri práci so žiakmi. Činnosť RZ sa riadi schválenými stanovami a ustanoveniami príslušných zákonov, ak sa dotýkajú činnosti RZ. Pri svojej činnosti RZ rešpektuje požiadavky vedenia školy, týkajúce sa spolupráce školy s rodičmi. Zástupcov do organizačných zložiek ustanovuje, alebo odvoláva na základe priamych, alebo tajných volieb, pričom rozhoduje jednoduchá väčšina hlasov prítomných, uznášania sa schopných členov. RZ je zriadené na dobu neurčitú.
Poslanie RZ: Spolupráca s vedením školy a jej pedagogickým zborom pri výchove a vzdelávaní žiakov školy, pri organizovaní záujmovej činnosti žiakov školy, pri zabezpečovaní kultúrnych, alebo športových podujatí školy v súlade s pedagogickou teóriou, pri ochrane práv detí v zmysle Deklarácie práv dieťaťa (UNESCO), pri ochrane a presadzovaní výchovného záujmu rodičov a pod.

Predseda RZ: Ing. Šoltis Jozef      rz.majovka@gmail.com

Informácia pre rodičov o spôsobe úhrady príspevku do RZ

Peňažný ústav: Slovenská sporiteľňa

Kód banky: 0900

IBAN: SK0809000000000096290304

BIC: GIBASKBX

Názov účtu: Rodičovské združenie pri ZŠ Májové námestie

Variabilný symbol: dátum uskutočnenia platby

Poznámka: Meno, priezvisko a trieda žiaka,

pri viacerých deťoch meno a priezvisko a trieda všetkých detí.

Príspevok je za rodinu 12,-€. /počet detí nerozhoduje/

napr: Ján Prvák 1.C,