Neinvestičný Fond Žiak pri ZŠ Májové námestie 1, Prešov Dokumenty na stiahnutie Správa o činnosti 2011 Správa o činnosti 2012 Správa o činnosti 2013 Správa o činnosti 2014 Správa o činnosti 2015 Správa o činnosti 2016 Správa o činnosti 2017 Správa o činnosti 2018 Správa o činnosti 2019 Správa o činnosti 2020 Správa o činnosti 2021 Správa o činnosti 2022

Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj náš neinvestičný fond ŽIAK.

Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí.

Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2 %!

Finančné prostriedky budú použité na účely uvedené v štatúte ŽIAK n.f.

Vážení rodičia, priatelia školy!

V súlade s § 50 Zákona 595/2003 Z. z. o daniach z príjmov v znení neskorších predpisov, ktorý v ods. 4 umožňuje daňovníkovi poukázať sumu zodpovedajúcu 2 % zaplatenej dane v prospech ním určenej právnickej osoby, ktorou môžu byť inštitúcie, ktoré sú uvedené v Notárskom centrálnom registri určených právnických osôb.

Ponúkame vám možnosť poukázať túto sumu Neinvestičnému fondu ŽIAK pri ZŠ Májové námestie 1, Prešov, ktorý je v Notárskom centrálnom registri určených právnických osôb zaregistrovaný pre rok 2024 zo dňa 06.11.2023 pod spisovou značkou NCRpo5670/2023, ktorého predmetom činnosti je podporovať rozvoj vzdelanostnej úrovne, ďalej vylepšovať materiálne a technické podmienky vyučovacieho procesu a mimoškolskej práce vo všetkých oblastiach práce školy.

II. ÚDAJE O PRIJÍMATEĽOVI

Obchodné meno alebo názov

ŽIAK n. f.

Sídlo                                                                                     Identifikačné číslo (IČO)

Májové námestie 1, Prešov

Právna forma*

Neinvestičný fond podľa zákona č.147/1997 Z. z. o neinvestičných fondoch

*právna forma prijímateľa je taxatívne uvedená v poučení k vyhláseniu v bode
2 písm. a) až g)

Každé euro škole pomôže.

Ďakujeme vám! Žiaci a zamestnanci ZŠ Májové námestie 1, Prešov

Poznámka: Podanie daňových priznaní

1. Do 31. marca 2024 podanie daňových priznaní – FO (fyzické osoby), ktoré podávajú daňové priznanie + právnické osoby – Vyhlásenie je súčasťou daňového priznania.

2. Do 30. apríla 2024 zasielanie daňových priznaní, za ktorých daňovú povinnosť vyrovná zamestnávateľ (zamestnanec okrem vyhlásenia zasiela aj potvrdenie o zaplatení dane).

PaedDr. Dana Štucková

Činnosť fondu sledujúc stanovený účel (čl. IV.- štatútu ) spočíva najmä:

v zabezpečovaní a združovaní finančných prostriedkov na účte neinvestičného fondu , ktoré možno použiť na:
-    zabezpečovanie odbornej a metodickej literatúry, časopisov, publikácií,
-    zabezpečovanie nových moderných učebníc, pracovných zošitov hlavne pre vyučovanie cudzích jazykov,
-    na podporu rozvoja nadaných a talentovaných žiakov vo všetkých oblastiach,
-    podporu spolupráce so školami v zahraničí a zabezpečovaní aj finančnom ohodnotení   zahraničných lektorov pôsobiacich na škole ,
-    finančnú podporu účasti žiakov na športových a kultúrnych podujatiach, v ktorých reprezentujú ZŠ Májové námestie Prešov,
-   finančnú podporu práce záujmových útvarov, krúžkov a prípravy žiakov a    účasť na predmetových olympiádach,
-    modernizáciu odborných učební, najmä na modernú výpočtovú a didaktickú techniku, prípadne na ich montáž,
-    skvalitnenie práce ŠKD a školského výukového bazénu,
-    nákup učebných pomôcok za účelom modernizácie a ďalšie skvalitnenie   materiálno-technického vybavenia školy,
-    nákup iného materiálu a na iný druh činnosti, ktorý podporuje skvalitňovanie vyučovacieho procesu na škole,
-    osvetovej činnosti medzi žiakmi so zameraním na boj proti drogám.