O škole Dokumenty Zamestnanci školy Rada školy Rada rodičov Bazén Kontakt
 • Beseda s príslušníkmi mestskej polície

  Dnes sme mali v škole besedu s príslušníkmi mestskej polície. Témou boli  sociálno-patologické javy a trestno-právna zodpovednosť mládeže. Znie to komplikovane, ale nie je. Boli sme oboznámení s realitou, že v našom veku sme už právne zodpovední za svoje činy. Ak sa nebudeme správať zodpovedne a porušíme zákon, môžeme mať zápis v registri trestov. V  ďalšej časti bola ukážka, aké rôzne drogy existujú a čo môžu spôsobiť. Vyskúšali sme si aj okuliare, cez ktoré vidíme, ako keby sme boli  v podnapitom, resp. opitom stave. Dúfam, že si každý z toho urobil záver a zobral niečo do života. Snáď sa všetci budú snažiť  vyhýbať problémom a veciam, ktoré nám tie problémy môžu spôsobiť.

  Barbora Majerníková  9.C

 • Pestrofarebná jeseň

  Jeseň je krásna svojou pestrofarebnosťou. V ŠKD sme s deťmi využili listy zo stromov. Listy dotvorili farbami, otláčali a lepili na farebný papier.

  Pripravila: Alena Drabová

 • Oznam k vyplácaniu dopravného

  Oznamujeme rodičom, že vyplácanie dopravného dochádzajúcim žiakom za september 2017 bude realizované po doručení finančných prostriedkov z Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Termín vyplácania dopravného vám bude oznámený.

 • Jesenné popoludnie v ŠKD

  Jesenné plody v rôznych podobách.

  Aj takto môže vyzerať netradičné popoludnie v ŠKD.

 • 4. október - Svetový deň zvierat

  Zvieratá sú súčasťou a krásou života na tejto planéte, život bez nich si už len ťažko vieme predstaviť. Nevedia svoje pocity a potreby formulovať do slov, ale majú ako každá živá bytosť právo na citlivé zaobchádzanie. Milióny z nich sú uväznené vo veľkochovoch, za bránami laboratórií, mrežami klietok, či na krátkych reťaziach... Svetový deň zvierat je uvedomením si mnohorakého spôsobu, akým zvieratá obohacujú náš život a tiež vyjadrením vďaky, ktorá im za to patrí. Pri príležitosti tohto dňa  sa v Školskej knižnici Knihomoľ uskutočnila beseda s členkou RC Slobody zvierat Ingrid Kalatovou Vardzalovou. Májovkári si vypočuli rôzne príbehy o zvieratkách, ktoré nemali v živote šťastie pocítiť lásku a bezpečie domova, ale i tie so šťastným koncom. Dozvedeli veľa zaujímavostí o ježkovi, uvažovali o ťažkom živote zvierat v cirkusoch, naučili sa, čím kŕmiť v zime vtáčiky a koho zavolať, ak nájdu opusteného psíka, či mačičku. V tento deň bola v škole vyhlásená aj materiálna zbierka pre zvieratká v útulkoch a v karanténnej stanici v Prešove, ktorá potrvá do konca októbra. ♥ Všetkým darcom vopred veľmi pekne ďakujeme! ♥

  Mgr. T. Simoníková, venčiari a knihomoli z Májovky

 • Mobilné dopravné ihrisko s mestskou políciou Prešov

  Dopravná výchova na mobilnom dopravnom ihrisku s mestskou políciou, ktorá sa uskutočnila v priestoroch školskej telocvične, priniesla žiakom 1. ročníka oživenie a spestrenie vyučovania. Počas 45 minút mali možnosť prežiť situácie, s ktorými sa bežne stretávajú na ceste. Kolobežkami prešli po pripravenom mobilnom dopravnom ihrisku, na ktorom boli semafóry. Pravidlá cestnej premávky si zopakovali s mestským policajtom a hravo zvládli slalom bicyklom.Vďaka mestskej polícii to bola jedna z najzábavnejších vyučovacích hodín. Ďakujeme.

  učiteľky 1. ročníka

 • Imatrikulácia prvákov v ŠKD

  V ŠKD sa uskutočnila slávnostná imatrikulácia prváčikov z triedy 1.C a 1.D pod vedením pani vychovávateliek p. Komárovej a Šebejovej. Prváčikovia po zdolaní náročných úloh v krajine Pastelkovo zložili prvácke sľuby a kráľovná Pasteliek ich slávnostne pasovala za prvákov. 

 • Beseda so spisovateľkou Zuzanou Kuglerovou

  Dňa 29.9.2017 sa žiaci 4.A a 4.C triedy zúčastnili besedy so spisovateľkou Zuzanou Kuglerovou. Spisovateľka sa zameriava na písanie slovenských povestí. Žiaci sa na besedu dôkladne pripravili. Prečítali si niekoľko povestí z najnovšej knihy pani spisovateľky a pripravili si mnoho otázok, ktorými sa chceli dozvedieť viac o jej živote, detstve a rodine. Pani spisovateľka s radosťou odpovedala na ich otázky. V závere sa žiaci poďakovali za príjemné chvíle a nezabudli si vyžiadať autogram na pamiatku.

  Pripravili : K. Šoltisová, S. Březinová

 • Európsky deň jazykov

  Dňa 26. septembra sa žiaci našej školy opäť zapojili do Európskeho dňa jazykov. Na hodinách anglického, ruského a nemeckého jazyka sa zábavnou formou zapojili do aktivít a rozšírili si svoje jazykové vedomosti.

 • Piknikové čítanie v ŠKD

  Teplé jesenné počasie vo štvrtok 27.9. 2017 sme v ŠKD využili na piknik. Pri posedení sme si čítali z knihy Adam hľadá abecedu.

 • Akcia turistov 2017

  Noví aj staronoví členovia turistických krúžkov začali svoju činnosť 30.9.2017 turistickou vychádzkou do Hanisky pri Prešove. 

  Nádherný slnečný deň nás sprevádzal cestou k Pamätníku sedliackeho povstania. Obdivovali sme farebný odev jesennej prírody. Starší žiaci pripravili ohnisko na opekanie voňavých údenín a deň sme ukončili spoločnými hrami a príjemným oddychom v prírode. 

  Vedúce turistických krúžkov: PaedDr. J. Šoltésová a Mgr. M. Gombárová.

 • Piknikové čítanie

  Knihomoli piknikovali. V rámci 8. ročníka festivalu Prešov číta rád sme sa zapojili do výzvy " Nebuď labuť a pridaj sa aj ty k Piknikovému čítaniu v Prešove." 27.9.2017 sme si v príjemnom zákutí školského dvora prestreli na trávu  deky, vankúšiky, poukladali všetky mňamky - mňamózne, čo sme si doniesli a čítali sme si. Zoznámili sme sa navzájom s obľúbenými knihami knihomoľov a dostali tak tip na dobré čítanie. Nechýbala úžasná nálada, rôzne jazykolamy, drobné zábavky a medzitým super občerstvenie.

  Mgr. T. Simoníková a knihomoli

 • Biela pastelka

  Dňa 22.9.2017, sa v našej škole konala zbierka Biela pastelka.

  Aj my sme chceli pomôcť. Tentoraz ľuďom, ktorých svet nepozná farby. Zapojili sme sa do zbierky Biela pastelka a veríme, že aj naša malá pomoc prispeje týmto ľuďom k zvýšeniu kvality ich života.

   „Aj malý čin má väčšiu cenu ako veľký dobrý úmysel.“

  (Ľudová múdrosť)

   Žiacky parlament

 •  

  ŠKOLSKÝ ROK 2017/2018

 • Informácie o záujmových útvaroch v školskom roku 2017/2018

  Bližšie informácie o záujmových útvaroch získate po prihlásení sa prístupovým menom a heslom na stránku www.zsmajovenampo.edupage.org v časti SPRÁVY.

 • Oznam - školská jedáleň
 •  

  ŠKOLSKÝ ROK 2016/2017

 • Školský výlet - 6.B, 8.B, 8.D

  Deň ako stvorený na školský výlet. Presne taká bola streda 14.6.2017, kedy sa triedy 6.B, 8.B a 8.D so svojimi triednymi učiteľkami rozhodli vymeniť školské triedy za pobyt v prírode na Cemjate - Kvašnej vode. Ani nie hodinová turistická vychádzka lesom nás dobre rozhýbala a preverila našu kondíciu. Po príchode na miesto chlapci šiestaci nazbierali drevo a rozložili oheň. Každý, kto mal chuť, si opiekol voňavé dobroty a potom sa žiaci zdravo vybláznili pri športových hrách. Domov sa nám vôbec nechcelo ísť. 

 • JAZDECKÝ AREÁL PARKÚR TEAM SLAVOJ PREŠOV

  Prešov je roky známy jazdeckým športom, preto nás volajú "koňare." Aj my milujeme tieto majestátne zvieratá, preto sme 17.6.2017 navštívili jazdecký areál na Sídlisku III. V stajniach sme obdivovali nádherné kone, ktorým sme doniesli dobroty. Sprievodkyňu nám robila Slávka Palčáková - parkúrová jazdkyňa a trénerka. Ukázala nám ako sa koníky vodia, češú, ako sa im sprchujú, čistia a mastia kopytá, ako sa im dáva ohlávka. Dozvedeli sme sa aj, čo je hipoterapia. Všetko sme si to  prakticky vyskúšali na krásnom žrebcovi menom Dally. Najviac sa nám páčilo vodenie koníka v kruhovke.

  Členovia krúžku Priatelia zvierat a Mgr. T. Simoníková

 • Spevohra Cínový vojačik

  V uplynulých dvoch týždňoch sa žiaci štyroch tried: 2.D, 2.A, 3.A a 3.C zúčastnili spevohry na motívy rozprávky Cínový vojačik. Prežili tam tvorivé a dramatické chvíľky, pri ktorých sa naučili texty piesní a pochodovať ako vojaci. Stali sa tak súčasťou deja, kde bolo hlavnou úlohou zachrániť balerínu a cínového vojačika z plameňov ohňa.

  Pripravila: Mgr. Šoltisová

strana: