O škole Dokumenty Zamestnanci školy Rada školy Rada rodičov Bazén Kontakt
Navigácia
 •  

  ŠKOLSKÝ ROK 2017/2018

 • Úradné hodiny počas školských prázdnin

  02. až 06. júla 2018                      8,00-12,00h

  20. až 31. augusta 2018            8,00-12,00h

 • Beh Olympijského dňa

  Stalo sa už tradíciou, že koncom školského roka sa koná veľmi pekná akcia, ktorú organizuje Olympijský klub Prešov a je ňou „Beh Olympijského dňa“.

  Naša škola patrí medzi nielen pravidelných, ale aj veľmi úspešných účastníkov tohto podujatia. Aj tento rok si prišli naši žiaci zabehať a držať sa myšlienky zakladateľa moderných OH Pierra de Coubertina – nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa.

  Opäť sme boli úspešní. Kristína Krajňáková a Dano Lipka zvíťazili vo svojich kategóriach, Matej Krajňák a Samo Foriš obsadili 2. miesta. Sekunda delila Jakuba Špaka a Lenku Bednárovú od stupňa víťazov. Aj ostatní žiaci podali vynikajúce výkony, za ktoré sme na nich hrdí. Všetci sa už tešíme na nasledujúci ročník, ale teraz si užime zaslúžené prázdniny.

  ŠPORTU ZDAR!

 • OZNAM ŠKOLSKEJ JEDÁLNE O ODHLASOVANÍ ZO STRAVY
 • Škola v prírode - I. turnus

  V dňoch 4.6.- 8.6.2018 sa žiaci 4.A a 4.C triedy zúčastnili školy v prírode vo Vysokých Tatrách. V obci Stará Lesná sa týždeň cítili ako doma. Obohatili si svoje teoretické vedomosti o zážitky a skúsenosti. Videli veľa zaujímavých miest, prešli viac aj menej náročné túry. Utužili priateľstvá a vytvorili aj nové kamarátstva. Celý týždeň bol venovaný pohybu bez tabletov a telefónov. 

  Mgr. Katarína Šoltisová, Mgr. Slávka Březinová

 • Detská športová olympiáda

  Dňa 30.5.2018 sa žiaci 3. a 4. ročníka zúčastnili XI. DETSKEJ ŠPORTOVEJ OLYMPIÁDY v športovom areáli ZŠ Šmeralova, Prešov. V dvoch kategóriách a piatich disciplínach si mohli preveriť svoju športovú zdatnosť. Medzi našich najlepších patrili: Eliška Mičková - 1. miesto v plávaní, Martin Halas - 2. miesto v plávaní, Matej Krajňák- 3. miesto v skoku do diaľky. Okrem nich bodovali aj ďalší žiaci z  našej školy a tým sme si vybojovali 2. miesto zo 14 škôl v celkovom hodnotení súťažno-športového podujatia.

 • Úžasný deň plný zážitkov - 26.5.2018

  Slovami hlavnej organizátorky pani Moniky Brillovej:

  "Športový deň s Májovkou" je prvou aktivitou v rámci projektu „Spolu to dokážeme“, ktoré zorganizovalo občianske združenie Športom k radosti. Športové podujatie, ktoré je určené pre deti po onkologickej liečbe a ich rodiny, podporilo mesto Prešov v spolupráci so Základnou školou Májové námestie 1. Hádam ani nie je vhodnejšie miesto na májové športové dni ako práve Májovka. Základná škola, ktorá má výborné podmienky na športovanie či už vo vonkajšom alebo vnútornom areáli. Podujatie prepojilo deti po liečbe so žiakmi školy, ktoré pomáhali deťom pri jednotlivých disciplínach." 

  Žiaci aj učiteľky našej školy boli nielen pomocníkmi organizátorov, ale aj radcami samotných súťažiacich detí pri zvládaní športových disciplín. 

  Deti, ale aj rodičia sa mali možnosť zapojiť do plávania, bedmintonu, atletiky, stolného tenisu, futbalu, ale aj lukostreľby, dopravnej výchovy na kolobežkách, tvorivej dielne a zábavných aktivít a netradičných súťaží.

  Prekvapením dňa bol príchod  Červených nosov Clowndoctors  -  Citróna, Ihličky a Motora, ktorí spestrili deťom atletickú súťaž  a vytvorili fantastickú náladu. 

 • OK v atletike družstiev

  23.5.2018 sa na atletickom štadióne na ZŠ Šmeralova uskutočnilo OK v atletike družstiev, na ktorom sme samozrejme nechýbali. Tradične tieto preteky vyhrávajú atléti zo ZŠ Šmeralova, ktorá je zameraná na atletiku. Našim dievčatám sa podarilo vybojovať 2. miesto a chlapci vo veľmi silnej konkurencii sa museli uspokojiť s neobľúbeným 4. miestom.

  Napriek tomu dvaja naši žiaci zvíťazili vo svojich disciplínach a postúpili do  KK.

  Všetkým reprezentantom srdečne blahoželáme, ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy a želáme im ďalšie skvelé výkony nielen v športe.

 • Májovka mamám
 • Exkurzia - História mesta Prešov

  Spoznávať históriu nášho mesta sa 23. mája rozhodli žiaci 2.C a 2.D. Pomáhal im pri tom aj sprievodca p. Rázus. Deti mali zadané úlohy, po splnení ktorých mohli vyvolať ducha mesta. Čo sa im podarilo. Navštívili sme aj galériu, kde si po prehliadke umeleckých diel vyskúšali tvorivé dielne - vytvoriť návrh vlastného trička. Deň, s takýmto netradičným spôsobom výučby bol pre deti veľmi pútavý.

  Mgr. Harbaľová

 • Vyhodnotenie Olympiády ANJ na I. stupni

  Dňa 15. mája 2018 sa na našej škole uskutočnil 8.ročník Olympiády v ANJ (English Language Competition) pre 1. až 4.ročník, na ktorom sa zúčastnilo  61 žiakov.

  Žiaci súťažili v kategóriách A - D (podľa ročníkov). Každý ročník mal pripravené úlohy tak, aby preverili u žiakov všetky jazykové komunikačné spôsobilosti a zručnosti.

  Vyhodnotenie Olympiády v ANJ sa uskutočnilo  22. mája 2018. Prvé až tretie miesta boli ocenené diplomom a keksíkom, všetci súťažiaci boli odmenení ešte malou sladkosťou.          

  Všetkým účastníkom Olympiády v anglickom jazyku ďakujeme za účasť, víťazom gratulujeme a prajeme im veľa úspechov a veľa krásnych chvíľ na hodinách anglického jazyka.

  Vyhodnotenie Olympiády v ANJ 2018.pdf     

  Vypracovala: Mgr. Cabanová

 • Tematický deň – Deň matiek

  Žiaci I.D triedy sa v piatok 11.5. pripravovali na slávnostný deň matiek. Celý deň tvorili úlohy o mamkách, čítali a písali o nej, napodobňovali jej prácu, do srdiečka vpísali aká je, pripravili jej malý darček. Ukončením tohto dňa bol pokus o vytvorenie prvej ilustrovanej knihy s názvom „Naše mamky“. Šikovní to žiaci!

  Mgr. Tureková

 • Perohry 2018

  Naša redakcia školského časopisu Májovkár sa zúčastnila v Košiciach súťaže školských časopisov  Perohryz 2018.

  Súťaž vyvrcholila slávnostným vyhodnotením, ktoré bolo spojené s praktickými workshopmi s odbornou porotou a novinármi. Vymenili sme si nápady, skúsenosti a získali čestné uznanie.

 • Finále Nie drogám!

  V piatok 11.5.2018 sa uskutočnilo finále v poradí už 19. ročníka súťaže základných a stredných škôl „ Nie drogám“.

  Po suverénnom víťazstve našich žiakov v skupinových kolách (dosiahli sme najvyšší počet bodov zo všetkých škôl) sme boli favoriti aj vo finále. Prvú súťaž – skladanie hesla sme opäť zvládli najlepšie. Vyzeralo to veľmi sľubne, ale neskôr sa nám začala lepiť smola na päty. Niekoľko pádov v dôsledku šmýkajúcej sa podlahy nás pripravilo o lepší čas. A keď sa rozhodovalo o 3. mieste, bolo treba trafiť kolku gumenou loptou. No a viac šťastia mali naši súperi, ktorým sa kolku podarilo zhodiť.

  V celkovom hodnotení sme tak zo 16 zúčastnených škôl obsadili krásne 4. miesto. O tento úspech sa zaslúžili Oliver Midlár, Ela Lipovská, súrodenci Melánia a Alex Pribulovci, Kristína Krajňáková a Samo Foriš.

 • Testovanie 9-2018 - výsledková listina školy
 • Matičiari Májovkárom

  Vo štvrtok 26. apríla 2018 sa na Májovke konala beseda a dramatizácia scénky z udalostí Malej vojny. Členovia Mladej Matice sa predviedli vo vojenských uniformách a formou drámy objasnili žiakom 8. a 9. ročníka rôzne udalosti slovenských dejín. Poďakovanie patrí pani riaditeľke DMS v Prešove Mgr. Sláve Jurkovej a predsedovi MS JUDr. Mariánovi Gešperovi, ktorý viedol túto prednášku.

  Link na článok: http://matica.sk/mala-vojna-v-presove/

 • Deň otvorených dverí na hasičskej stanici HaZZ

  V piatok 4.5.2018 sa konal na hasičskej stanici HaZZ v Prešove Deň otvorených dverí. Túto ponuku využili aj naši siedmaci a formou zážitkového poznávania si učivo v chémii zopakovali a v praxi overili. Navštívili sme aj krajské múzeum, v  ktorom sme si pozreli vzácne staré hasičské a záchranné prepravné vozidlá. To bola pastva pre oči! 

  Triedy 7.A, 7.B a 7.C zažili vydarený slnečný piatkový deň.

  Vyučujúce: Mgr. Tarbajová, PaedDr. Repková, Mgr. Gombárová

 • Plavecké preteky - Stropkov

  Cesta do Stropkova sa oplatila. Tu sa stretli dňa 26. 4. 2018 na Memoriáli Klaudie Hockovej priaznivci plávania z poľského mesta Jasla, Stropkova a Prešova. Po rozvírení hladiny vody v bazéne ZŠ Konštantínova naši plavci v silnej konkurencii vyplávali najviac medailí. Získali sme spolu 34 medailí, z toho 13 zlatých, 11 strieborných a 10 bronzových. Ktorí boli najúspešnejší? Nájdete ich vo výsledkovej listine. Všetkým pretekárom srdečne gratulujeme.

  Mgr. D. Kručayová

 • Interaktívna hudobná rozprávka

  Deti z I.E dňa 25.4. prežívali dobrodružstvá v Amazonskom pralese a pátrali so Sherlockom Holmesom po záhadnom duchovi pralesa.

  Mgr. Anna Skladaná a Mgr. Alena Drabová

 • Zábavná angličtina

  Vo štvrtok 19.4.2018 sa žiaci prvého a druhého stupňa zabavili pri súťaži, kde si hravou formou precvičili anglický jazyk.

  Z 1. a 2. ročníka sa na 1. mieste umiestnila Emka Bukovinská

                                       2. miesto obsadila Elka Vaľová a na

                                       3. mieste bol Luke Samuel Scully Vrábeľ

  V 3. - 5.ročníku sa na 1. mieste umiestnila Vanessa Laura Fähndrich

                                     2. miesto obsadila Zuzana Pfefferová a na 

                                     3. mieste bola Natália Nahajčuková

  Všetkým víťazom blahoželáme a tešíme sa na druhý rok!

strana: