Základná škola, Májové námestie 1, 080 01 Prešov

Medzinárodný program "Zelená škola"

Zelená škola je environmentálne vzdelávací program určený pre materské, základné, stredné a špeciálne školy, ktoré chcú zmeniť seba a svoje okolie.

Naša škola je zapojená v tomto programe od septembra 2019 na jedno certifikačné obdobie (r. 2019 - 2021).

Tému sme si zvolili: „ZELEŇ A OCHRANA PRÍRODY“.

" Š k o l a   z m e n y "

Cieľom programu je podpora školských komunít, v ktorých si ich členovia vyskúšajú čaro i nástrahy spolupráce. Žiaci s pomocou učiteľov a rodičov riešia reálne potreby svojej školy a okolia, čím pomáhajú k pozitívnej zmene. Sme presvedčení, že sa o problematike životného prostredia nestačí len učiť, ale že je zároveň nevyhnutné zmeniť naše konanie.

7 KROKOV ZELENEJ ŠKOLY:

• Kolégium Zelenej školy