KONTAKTY POMOCI PREVENTÍVNE AKTIVITY A PROGRAMY 2023/2024 ŠIKANOVANIE A KYBERŠIKANA PREVENCIA V OBLASTI PORÚCH PRÍJMU POTRAVY NA SOCIÁLNEJ SIETI GROOMING RECEPT NA BEZPEČIE V ONLINE SVETE PODPORA DUŠEVNÉHO ZDRAVIA DETÍ 7 OTÁZOK, ktoré Vám (rodičom) pomôžu začať rozhovor s dieťaťom o online bezpečnosti INFORMÁCIA PRE RODIČOV - ŽUVACÍ TABAK

Školský koordinátor vo výchove a vzdelávaní v oblasti prevencie:

Mgr. Júlia Palšová

e-mail: palsova.majovka@gmail.com

Prevencia drogových závislostí a iných sociálno-patologických javov v školách a školských zariadeniach je dôležitou súčasťou systému účinných preventívnych aktivít zameraných na ochranu detízmysle dodržiavania medzinárodných dohovorov, najmä Deklarácie práv dieťaťa, Dohovoru o právach dieťaťa a je v súladeNárodnou protidrogovou stratégiou.

Cieľom výchovy a vzdelávania v oblasti primárnej prevencie závislosti v rezorte školstva je potrebné realizovaťširšom kontexte prevencie sociálno-patologických javovzmysle pozitívnej výchovy k formovaniu zdravého životného štýluutváraniu optimálnych podmienok pre rozvoj osobnosti jednotlivca.